ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

Nehodové úseky v Trnavskom kraji: Na diaľnici D1 a dva úseky v meste Senica

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM| Dopravní inžinieri vyhodnotili za 1. polrok 2023 dopravnú nehodovosť a označili 3 úseky ciest ako nehodové úseky.

Za nehodový úsek je možné stanoviť časť cesty, kde sa v danom kilometri stane minimálne 5 a viac nehôd.

⚠️Okres TRNAVA – DIAĽNICA D1–km 49,440-50,000 – 5 nehôd, 2 ľahké zranenia

➡️križovanie D1 a R1, nehody zavinili vodiči na rovnom úseku cesty z dôvodu nepozornosti a neprimeranej rýchlosti.

⚠️MESTO SENICA – cesta I/51 – km 86,620 – 87,440 – 5 nehôd, 4 ľahké zranenia

➡️ Ulica Hurbanova, prieťah mestom Senica, najčastejšie išlo o porušenie povinností vodiča, 3 nehody boli za dažďa, najviac v čase od 14.00 do 16.00 h

⚠️MESTO SENICA – cesta II/500 – km 28,000 až 28,800 – 5 nehôd, 2 ľahké zranenia

➡️Ulica Hviezdoslavova, hlavný ťah mestom Senica na Kúty, priamy úsek cesty, 4 zavinené nehody vodičom a 1 krát chodcom.
Všeobecne možno povedať, že najčastejšou príčinou nehôd je stále nepozornosť na strane vodiča, neprimeraná rýchlosť, nesprávny spôsob jazdy a dodržiavanie dostatočného odstupu medzi vozidlami.

DOPRAVNÉ NEHODY PODĽA TYPU CIEST:

Za prvý polrok evidujeme na cestách 624 dopravných nehôd. Z toho až 436 nehôd sa stalo v obci a až 60 % nehôd evidovali policajti na miestnych a účelových komunikáciách.

1️⃣Diaľnice D1,D2, R1– 31 nehôd
2️⃣Cesta III. Triedy – 54 nehôd
3️⃣Cesta I. triedy – 67 nehôd
4️⃣Cesta II. Triedy- 107 nehôd
5️⃣Ostatné cesty – 365 nehôd

Nielen v týchto úsekoch jazdite opatrne!

Na záver:
Štatistika nepustí – viac ako 90 % NEHÔD ZAVINILI VODIČI vozidiel. Cyklisti a chodci zavinili spolu necelých 5%.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img