ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. júla, 2024

PRÁVE TERAZ: Výbuch plynovej bomby v tábore – AKTUALIZOVANÉ

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Dnes v ranných hodinách došlo v chate v horolezeckom tábore v k. ú. Lehota pod Vtáčnikom (okr. Prievidza) k výbuchu plynového sporáku, ktorý bol napojený na plynovú bombu.

V čase výbuchu sa v chate nachádzalo 13 ľudí, z toho 3 dospelí a 10 detí.

Policajti sú na mieste a dokumentujú miesto činu.

Bližšie informácie Vám poskytneme neskôr.

Informáciu priniesla Polícia Trenčiansky kraj.

 

– – –

AKTUALIZOVANÉ

Tlačová správa leteckých záchranárov ATE:

K výbuchu na horskej chate neďaleko obce Lehota pod Vtáčnikom boli dnes dopoludnia vyslané dva záchranárske vrtuľníky.

Ako prvý vzlietol vrtuľník z Banskej Bystrice. Keďže zranení sa nachádzali na mieste, kde nebolo možné pristáť, lekár bol spustený k miestu nehody na lane pomocou palubného navijaka. Na mieste sa nachádzalo 9 zranených, ktorí už boli v starostlivosti pozemných záchranárov. Náš lekár si do svojej starostlivosti prevzal najťažšie zranenú osobu, 11- ročné dievča českej národnosti, ktoré utrpelo poranenia tváre. Po ošetrení a preložení na palubu vrtuľníka bolo dievča v stabilizovanom stave pri vedomí prevezené do Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici. Medzičasom smeroval na miesto udalosti druhý vrtuľník zo strediska Bratislava.

Jeho posádka po prílete ošetrila 45-ročnú ženu českej národnosti s poranením hornej končatiny a viacerými povrchovými zraneniami. V stabilizovanom stave bola vrtuľníkom prevezená do nemocnice v Banskej Bystrici.

Ďalšie informácie a fotografie od KR HaZZ Trenčín:

Dnes, krátko po pol deviatej hodine ráno, bol ohlásený výbuch v priestore dvojposchodovej chaty, v dôsledku ktorého došlo k jej čiastočnému zrúteniu. Udalosť sa stala v chatovej oblasti v katastri obce Lehota pod Vtáčnikom, v okrese Prievidza.

Na miesto udalosti boli postupne vyslaní 13 príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Prievidze a Trenčína s piatimi zásahovými vozidlami.

Po príchode na ohlásené miesto a prvotnom prieskume bolo zistené, že v dôsledku udalosti sa z 13 ubytovaných (3 dospelí a 10 detí), zranilo 11 osôb.

Zasahujúci hasiči zabezpečili miesto udalosti a spolu so zdravotnými záchranármi ZZS poskytovali zraneným osobám predlekársku prvú pomoc a ošetrenie. Následne po poskytnutí prvotnej zdravotnej starostlivosti boli zranené osoby postupne prenesené do dvoch privolaných vrtuľníkov VZZS, sanitných vozidiel záchrannej zdravotnej služby a HaZZ, po čom boli transportované do okolitých nemocníc na ďalšie ošetrenie.

Pri záchranných prácach asistovali aj traja členovia DHZO z obce Lehota pod Vtáčnikom.

Po ukončení zásahu bolo miesto udalosti odovzdané príslušníkom polície za účelom zdokumentovania a ďalšieho vyšetrovania udalosti.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img