ISSN 1337-8481

piatok, 19. júla, 2024

Čo znamená „pomáhať a chrániť“ ?

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Juhomoravský kraj, Česká republika

O velkou pomoc požádali koncem dubna jihomoravské policisty bratislavští záchranáři vracející se z pražské nemocnice zpět na Slovensko. Před Brnem je totiž na dálnici D1 nečekaně překvapila nehybná kolona stojících automobilů, ve které se na dlouhé minuty doslova zasekli. Jenomže v té chvíli se uvnitř sanitního vozu nacházelo nemocné dítě na podpůrné léčbě, u kterého se během nekonečného čekání jeho zdravotní stav nevyvíjel zrovna nejpříznivěji. Protože zahraniční vozidla s majáky nemají na českém území právo přednostní jízdy, pomohl jim ze svízelné situace až přivolaný dálniční policista na služebním motocyklu. Ten s houkající záchrankou v těsném závěsu během několika okamžiků dokázal bezpečně projet celou více než desetikilometrou zácpou. Od Brna pak už slovenští záchranáři mohli bez dalšího zdržení pohodlně pokračovat sami. Cílem bylo jedno dětské specializované pracoviště v bratislavské nemocnici, kam s malým pacientem dojeli včas a v pořádku.
Zdroj:Policie CR

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Takto má vyzerať “pomáhať a chrániť”. Len škoda, že záchranná služba musela čakať a nemohla len požiadať o použitie majákov. Trocha legislatívny nezmysel. Hlavne pokial sa jedná o ČR – čo sme skoro jeden štát.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img