ISSN 1337-8481

pondelok, 15. júla, 2024

Materská škola už využíva solárnu energiu

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Nadačný fond dm drogerie markt vedeného v Nadácii Pontis otvoril tento rok prvý ročník grantového programu Školy na zelenú. Jedným z troch úspešných podporených projektov na Slovensku bol projekt Materskej školy Komenského v Seredi pod názvom „Slnko svieti pre všetky deti“. Vypracovaný bol Mgr. Katarínou Jakubcovu a škole schválená suma v celkovej hodnote 23 208,- eur. Vďaka tomuto projektu bolo na streche budovy A zriadené fotovoltické zariadenie. O príprave realizácie sme písali tu.

V rámci verejného obstarávania realizáciu uskutočnila firma VENRON s.r.o., so sumou 19 596,- eur . „Za kladný výsledok verejného obstarávania považujeme zníženie sumy, čo malo za následok zmenu cien. Tento výsledok nám umožnil dokúpiť ďalšie pomôcky k projektu, solárne lampy, ktoré dopomôžu nielen k zníženiu kriminality v exteriéry v čase mimo prevádzky MŠ, ale aj výučbe, či akciám s rodičmi v čase po prevádzke materskej školy. Momentálne máme podpísanú zmluvu so Západoslovenskou distribučnou a.s. a pomocou aplikácie fusion solar sledujeme koľko vyrábame elektriny. Keďže ešte nie sme zapojený na plný výkon, tak vyrobenú elektrinu hneď spotrebujeme,“ povedala K.Jakubcová a ďalej dodáva, že cieľom tohto projektu je znížiť závislosť materskej školy od elektriny produkovanej z jadrových elektrárni, taktiež prispieť k rozvoju osobnosti dieťaťa tak, že v oblasti vedomostí, zručností a schopností nadobudne schopnosť chápať, analyzovať a hodnotiť vzťahy medzi človekom a jeho životným prostredím na základe poznania zákonov, ktorými sa riadi život na Zemi, poznať a chápať súvislosti medzi vývojom ľudskej populácie a vzťahom k prostrediu v rôznych oblastiach sveta, pochopiť súvislosti medzi lokálnymi a globálnymi problémami a vlastnú zodpovednosť vo vzťahu k prostrediu. Realizácia projektu bude mať pozitívny dopad aj na ochranu životného prostredia nielen v našom meste ale aj regióne. Deti sa v rámci environmentálnej výučby naučia chrániť životné prostredie, predchádzať jeho znečisťovaniu alebo poškodzovaniu.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img