ISSN 1337-8481

nedeľa, 19. mája, 2024

Voľby do NR SR 2023: kandidátne listiny v lehote určenej zákonom predložilo 24 politických strán a 1 koalícia

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prijímanie kandidátnych listín pre parlamentné voľby 2023 je ukončené. Politické strany, hnutia a koalície mohli podávať kandidátne listiny do nedele 2. júla polnoci Na 25 kandidátnych listinách je uvedených celkovo 2 728 kandidátov.

Ďalším krokom je preskúmanie kandidátnych listín Štátnou komisiou pre voľby a financovanie politických strán. Termín je do 12. júla 2023.

Každá predložená kandidátna listina prechádza kontrolou. Najdôležitejšie pritom je, aby bol kandidát správne rozpoznateľný ,teda  správne  uviedol meno, vek a obec. Tieto skutočnosti treba dôkladne overiť,““ povedala riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán MV SR Eva Chmelová.

Kandidátne listiny, ktoré sú v súlade so zákonom, štátna komisia najneskôr 22. júla 2023 zaregistruje a po registrácii určí žrebom číslo, ktorým sa označí kandidátna listina každej politickej strany  alebo koalície.

Zoznam podaných kandidátnych listín politických strán a politických hnutí s počtami kandidátov

 1. Sloboda a Solidarita (150)
 2. REPUBLIKA (150)
 3. SDKÚ – DS – Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana (11)
 4. SZÖVETSÉG – Magyarok. Nemzetiségek. Regiók. | ALIANCIA – Maďari. Národnosti. Regióny (150)
 5. Slovenská národná strana (150)
 6. Komunistická strana Slovenska (81)
 7. HLAS – sociálna demokracia (150)
 8. SPRAVODLIVOSŤ (27)
 9. Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (150)
 10. Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana (125)
 11. SPOLOČNE OBČANIA SLOVENSKA (150)
 12. SRDCE vlastenci a dôchodcovia – SLOVENSKÁ NÁRODNÁ JEDNOTA (100)
 13. Pirátska strana – Slovensko (60)
 14. Demokrati (150)
 15. Kresťanskodemokratické hnutie (150)
 16. SME RODINA (150)
 17. Modrí, Most – Híd (149)
 18. Progresívne Slovensko (150)
 19. SMER – sociálna demokracia (150)
 20. PRINCÍP (73)
 21. Slovenské Hnutie Obrody (45)
 22. KARMA (17)
 23. Vlastenecký blok (41)
 24. My Slovensko (49)
 25. OĽANO A PRIATELIA: OBYČAJNÍ ĽUDIA (OĽANO), NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI (NEKA), NOVA, SLOBODNÍ A ZODPOVEDNÍ, PAČIVALE ROMA, MAGYAR SZÍVEK a Kresťanská únia a ZA ĽUDÍ (150)

 

zdroj: minv.sk

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Matovič to má ale zlepenec! Keby sa bolo podarilo dosiahnuť jeho zámer platiť za účasť na voľbách, možno, že by bol mal zaistenú výhru vo voľbách, lebo rómovia by ho volili aj dvakrát, majú v jeho strane zastúpenie a peniažky sa vždy zídu.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img