ISSN 1337-8481

sobota, 13. apríla, 2024

SBA 3×3 tour na Námestí slobody

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Na Námestí slobody v Seredi sa v piatok 30.6. a sobotu 1.7. 2023 odohrali basketbalové zápasy v rámci SBA 3×3 tour, ktoré sem prilákali športovcov aj zvedavých divákov. Organizátorom je Slovenská basketbalová asociácia (SBA), ktorá už niekoľko rokov prináša vzrušenie a radosť z 3×3 basketbalu priamo do našich ulíc.

Pravidlá hry

Trojkový basketbal je dynamická a rýchla forma hry, ktorá sa hrá na polovici klasického basketbalového ihriska s troma hráčmi na každej strane. Na hru sa používa špeciálna lopta, určená na vonkajší povrch. Vyhrá ten, kto prvý nastrieľa 21 bodov, alebo družstvo, ktoré má viac bodov po uplynutí desiatich minút. Družstvo má na útok iba 12 sekúnd. Táto športová disciplína získala veľkú popularitu po celom svete a stala sa súčasťou medzinárodných súťaží, vrátane olympijských hier. SBA 3×3 tour je zatiaľ najväčšou národnou sériou turnajov v tejto forme hry na Slovensku.

Zastávka v Seredi

Celkom je naplánovaných osem regionálnych kôl, v ktorých hráči už niekoľko týždňov bojujú o postup do finále, ktoré prebehne v Bratislave 12.8. 2023. Jedno z regionálnych kôl sa odohralo v Seredi. Kým piatok patril deťom, v sobotu si zahrala mládež a dospelí.

Kids cup

Do detského turnaja sa zapojilo 27 družstiev v 3 kategóriách: U9, U11 a U13. Marek Lámala z asociácie poznamenal, že turnaj prebiehali od 13:00 do 18:00 hodiny a záujem bol mimoriadne veľký. „V akcii sme malo možnosť vidieť 120 detí. Hlavnou myšlienkou turnaja však v tomto prípade nebolo víťazstvo, ale propagácia basketbalu medzi verejnosťou a to už od detského veku.“

SBA 3×3

Ani v sobotu nebola o hráčov núdza. Tímy boli zostavené z hráčov rôzneho veku a úrovne zručností, čo prispelo k vysokému tempu hry a zaujímavým súbojom. Marek Adamčík (manažér 3×3 SBA) uviedol, že sa turnaja v Seredi sa zúčastnilo 34 tímov v 2 kategóriách: muži a U18 chlapci. Celkom hralo 134 hráčov, ktorí odohrali 58 zápasov. Hráči ukázali svoje skvelé strelecké schopnosti, rýchlosť a taktické rozhodovanie, čo prinieslo skutočný športový zážitok. Výsledky dopadli nasledovne:

kategória OPEN – muži
1.miesto Meferes
2.miesto Dopijem a jdem
3.miesto Lufty

kategória U18
1.miesto AOS U18
2.miesto Loptoši
3.miesto SmallBall

Na dvojdňový basketbalový maratón prišli povzbudzovať aj diváci. Jednotlivé tímy počas zápasov podávali zaujímavé aj dramatické súboje. Hráči predviedli atraktívnosť 3×3 basketbalu a možno navnadili nových ľudí stať sa priaznivcami tohto športu.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img