ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. apríla, 2024

Výtvarný workshop amatérskych umelcov objavil nové talenty

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Počas dvoch dní 30. júna a 1. júla 2023 sa v priestoroch Mestského múzea v Seredi konal výtvarný workshop, ktorý poskytol amatérskym umelcom príležitosť objaviť alebo rozšíriť svoj talent. Témou jubilejného 10. ročníka bola jar, leto, príroda a história Serede. Prihlásilo sa 12 záujemcov o maľovanie, ktorých odborne viedla akademická maliarka Blanka Kästová.

Workshop sa konal v rámci sérií podujatí zameraných na umenie a kultúru, ktoré múzeum pravidelne organizuje. Cieľom je vzbudiť u ľudí všetkých vekových kategórií záujem o výtvarné umenie a prejaviť svoje kreatívne schopnosti, individualitu či umelecké cítenie. Účastníci mali príležitosť experimentovať s rôznymi výtvarnými technikami a materiálmi. Niekto maľoval akrylom, ďalší olejom, akvarelom alebo pastelom.

Vernisáž výstavy konala v sobotu 1. júla 2023. Hudobným hosťom na otvorení bola klaviristka a pedagogička Mgr. art. Daniela Belancová, ArtD. Vedúca múzea Mária Diková a akad. maliarka Blanka Kästová vyzdvihli v príhovore dvojdňové príjemné, priateľské, spoločné maľovanie a postupne predstavili diela všetkých dvanástich umelcov. U niektorých autorov pochválili cit pre detaily, výber farieb u iných vyobrazené zaujímavé témy. Medzi dielami prevládali kvety, Váh, kaštieľ, kostol ale našiel sa aj mestský úrad či cukrovar.

Mestské múzeum plánuje pokračovať v sérii workshopov aj v budúcnosti, aby umožnili ďalším ľuďom objaviť svoju vášeň pre výtvarné umenie. Vedúca Mária Diková verí, že tieto podujatia môžu mať dlhodobý pozitívny vplyv na ľudí, nakoľko podporujú tvorivosť a zvyšujú povedomie o umení.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img