ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. apríla, 2024

Dobrovoľníci vyčistili južné krídlo Seredského kaštieľa

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Na Slovensku sa v dňoch 23. až 29. júna 2023 konal TÝŽDEŇ DOBROVOĽNÍCTVA. Zapojilo sa celkom 6 469 ľudí, ktorí zrealizovali 414 aktivít. Tento rok malo podujatie podtitul „Začnime leto dobrom“ a cieľom bolo priniesť rôzne dobrovoľnícke práce pre širokú verejnosť zameraných na vyčistenie prírody, zveľadenie životného prostredia, pomoci seniorov, pri detských aktivitách či distribúcií potravinovej pomoci pre ľudí v núdzi a podobne.

Dobrovoľnícke aktivity každoročne pripravujú občianske združenia, školy, centrá voľného času, športové kluby, zariadenia pre seniorov, domovy sociálnych služieb, samosprávy a ďalšie. Do Týždňa dobrovoľníctva sa tento rok prihlásili aj OZ Vodný Hrad a KC Priestor s iniciatívou na vyčistenie južného krídla Seredského kaštieľa. Obe organizácie spolupracovali s Dobrovoľníckym centrom Trnavského kraja.

Brigády prebehli od pondelka 26.6. do štvrtka 29.6. 2023. Vypratané a vyčistené priestory by do budúcna mohli byť vhodné na výtvarné výstavy a kultúrne podujatia. Najbližšie by mali byť využité v auguste, kedy sa v mestskom parku bude konať VATA FEST a v septembri počas Dní európskeho kultúrneho dedičstva. Ako KC Priestor uvádza počas Týždňa dobrovoľníctva pomocú ruku podalo 14 dobrovoľníkov, ktorých prácu koordinovali 4 členovia z oboch združení a spoločne odrobili 130 hodín. Konečný výsledok spoznáte na vlastné oči na už spomínanom Vata feste. Dobrovoľníci zároveň pomáhali pri výkopových prácach, ktoré vykonáva OZ Seredské nábrežie a odkrýva tak historickú Pánsku ľadovňu. ( články nájdete na SOL )

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img