ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. apríla, 2024

Juniáles spojený so súťažou o najchutnejší kysnutý koláč

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Seniori z Denného centra na Jesenského ulici sa neustále angažujú v spoločenskom živote. Dôkazom toho bolo aj posledné podujatie pod názvom JUNIÁLES, ktoré bolo spojené so súťažou najchutnejší kysnutý koláč. Svoje pekárske umenie tu predviedlo 33 členov, ktorí mali jedinečnú príležitosť ukázať svoje kulinárske schopnosti a odhaliť tajomstvo výroby dokonalého kysnutého koláča.

Súťažiaci si vzájomne predávali tipy a triky o rôznych spôsoboch prípravy cesta a náplní. Medzi koláčmi boli tvarohové,makové, jablkové, rôzne buchty, pagáče a iné. Celá súťaž bola anonymná, hodnotilo sa podľa pridelených čísiel. Vybrať víťaza bolo naozaj veľmi ťažké, lebo všetky koláče boli chutné.

Vzorky hodnotila porota v zložení viceprimátorky Márii Fačkovcovej, vedúcej oddelenia sociálneho, bytového a rodiny na MsÚ Silvie Adamčíkovej a vedúcej klubu dôchodcov v Dolnej Strede Emílie Válkyovej. Nakoniec boli udelené ceny nasledovne:

Na 1.mieste sa umiestnila Mária Krivosudská, na 2. mieste Ladislav Mosný a na 3. mieste Dušan Tilinger.

Aj keď bola súťaž dôležitou súčásťou JUNIÁLESU, hlavným cieľom podujatia bola zábava. Vonkajšie priestory centra boli zaplnené do posledného miesta. Kapela NAŠI hrala do tanca až do večera a tak o dobrú náladu nebola núdza.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img