ISSN 1337-8481

pondelok, 22. júla, 2024

Vo veci falošného profilu reštaurácie U Kmotra Šoporňa sú snahy o krádež údajov k platobným kartám

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Iba pred 2 dňami sme uverejnili informáciu o nezákonnom skopírovaní údajov z Facebookovej stránky reštaurácie U Kmotra Šoporňa a výstrahu pre užívateľov sociálnych sietí, aby falošný profil ignorovali.

V čase uverejnenia článku sme ešte nemali istotu, aký cieľ svojím konaním sleduje páchateľ. Že ide o aktivity nezákonné, sme však predpokladali.

Logický predpoklad sa naplnil dnes a teraz môžeme konštatovať, že osobe zodpovednej za vytvorenie falošného profilu išlo o navodenie dojmu legálnej súťaže reálnej reštaurácie, no na už spomenutom falošnom profile s následnými pokusmi o vylákanie údajov ku platobným bankovým kartám.

Výstraha!! Neklikajte na odkaz, ktorý vám môže prísť z tohto profilu a už vôbec nezadávajte žiadne údaje ku svojim platobným kartám ani na základe výzvy, ktorá vám môže prísť cez správu!

Dnes mal poškodený spolumajiteľ reštaurácie U Kmotra Šoporňa podať trestné oznámenie vo veci podozrenia zo spáchania viacerých trestných činov.

Snažte sa aj túto správu rozšíriť v záujme varovania maximálneho počtu potenciálnych poškodených, ktorí by sa mohli nechať nachytať na ponúkanú, no nereálnu výhru.

V mene poškodenej reštaurácie ďakujeme.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img