ISSN 1337-8481

pondelok, 15. júla, 2024

POZOR: Reštaurácii U Kmotra v Šoporni neznáma osoba vytvorila na sociálnej sieti falošný profil

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Väčšina bežných ľudí o počítačovej kriminalite doteraz len počula. O čo presne ide každý zistí až v momente, keď sa ho nejaký incident osobne dotýka. Je potrebné uvedomiť si, že aj krádež profilu na sociálnej sieti môže mať pre človeka fatálne následky.

Oslovil nás so svojou čerstvou skúsenosťou Matej Ivana, spolumajiteľ reštaurácie U Kmotra v Šoporni. Asi pred dvomi hodinami nateraz neznáma osoba vytvorila duplicitný profil reštaurácie U Kmotra Šoporňa, na ktorý skopírovala všetky príspevky, statusy, súťaže, fotografie a údaje s originálneho profilu tejto reštaurácie.

Je zrejmé, že uvedená osoba koná zámerne i keď nám s neznámym úmyslom. V každom prípade vlastník reštaurácie a originálneho profilu na sociálnej sieti Matej Ivana žiada verejnosť, aby neprijímala žiadosti o priateľstvo zo súkromného podvodného profilu vydávajúceho sa za reštauráciu U Kmotra v Šoporni.

Z bezpečnostných dôvodov reštaurácia U Kmotra Šoporňa v súčasnej dobe žiada objednávky na catering, menu, oslavy a rôzne akcie objednávať výlučne telefonicky a to na tel.č. 0915 205 933 alebo osobne v reštaurácii na ulici Šalská 521, Šoporňa.

Originálny profil reštaurácie U Kmotra v Šoporni sa nachádza TU

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img