ISSN 1337-8481

pondelok, 22. júla, 2024

Pozvánka na otvorenie výstavy Seredská farebná paleta

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Dom kultúry – Mestské múzeum v Seredi pripravilo v spolupráci s výtvarníkmi zo Serede a okolia 6. ročník výstavy umeleckých diel pod názvom „Seredská farebná paleta 2023“.

V stredu 21. júna 2022 o 17. hodine sa uskutoční v Mestskom múzeu v Seredi vernisáž tejto výstavy. Piateho ročníka prehliadky neprofesionálnej výtvarnej tvorby sa zúčastní štrnásť výtvarníkov: Zdenka Angelmayerová, Barbora Bohušová, Elena Havriľáková, Elena Chatrnúchová, Richard Irsák, Mária Kalinayová, Marta Kalinayová, Ľubomíra Kubalová, Marta Kučerová, Danka Mandáková, Ružena Scherhauferová, Rudolf Šiška, Mária Tencerová, Zdenka Vrábelová. Na výstave sú vystavené diela, vytvorené rôznymi umeleckými technikami ako kresba, akryl, olejomaľba, grafika, plastika. V dielach autorov prevláda motív prírody, zátišia s kvetmi, krajinky a abstraktné motívy.

        Garanciu výberu kvalitných umeleckých prác do výstavy poskytla múzeu akademická maliarka Blanka Kästová zo Serede.

Otvorenie výstavy podporili hudobné zoskupenia Seredskí Zettepáci a spevácka skupina Šúrovčanka, ktorí po otvorení výstavy spolu s organizátorom pozývajú aj širokú verejnosť na koncert ľudovej hudby, ktorý sa uskutoční v tento deň o 18.00 hod. v Múzejnej záhrade Mestského múzea v Seredi.

         Výstava Seredská farebná paleta 2023 potrvá od 21. júna 2023 do 31. augusta 2023. Pre návštevníkov bude sprístupnená počas otváracích hodín Mestského múzea v Seredi utorok až sobotu od 10.00 hodiny do 18.00 hodiny.        

 

Usporiadateľ: DK – Mestské múzeum v Seredi

Názov podujatia: Seredská farebná paleta 2023, 6, ročník

Trvanie výstavy: 21. 6. 2023 – 31. 8. 2023

Vernisáž výstavy, v stredu 21. júna 2022, 17.00 hod.

Miesto: Mestské múzeum – Fándlyho fara v Seredi, Ul. M. R. Štefánika 8

Kurátorky výstavy: Blanka Kästová, akademická maliarka

Mária Diková, vedúca Mestského múzea v Seredi

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img