ISSN 1337-8481

pondelok, 22. júla, 2024

Zmena organizácie dopravy počas SEREDSKÉHO HODOVÉHO JARMOKU. Uzávierka ulíc, obchádzky, povolenie vjazdu a ďalšie informácie

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Tento rok prechádza SEREDSKÝ HODOVÝ JARMOK výraznou zmenou a tou je presun hlavnej časti na Námestie slobody, Parkovú ulicu a mestský park. Z tohto dôvodu dôjde k zmene organizácie dopravy.

Mestská polícia Sereď informuje, že v piatok 23.6.2023 v čase od 02:00 hod. ráno začnú platiť dopravné obmedzenia na uliciach Nám.slobody – Parková – SNP. Na daných uliciach bude úplná uzávera a zakázaný vjazd vozidlám. Obmedzenie bude platiť až do nedele 25.6.2023 cca do 21:00 hod.

Obchádzky

Počas jarmoku bude teda zákaz vjazdu na uliciach Námestie slobody (od križovatky Lidl po bývalú predajňu Altis) a Parková ulica. Vodiči môžu využiť obchádzky

– zo smeru od Hlohovca cez ulice Krásna, Hviezdoslavova, A.Hlinku a Pekárska

– zo smeru od Šintavy budú mať vodiči možnosť ísť na Hlohovec cez ulice Pekárska alebo Železničná

Vjazd pre majiteľov nehnuteľností a zásobovanie prevádzok

Nakoľko bude počas jarmoku úplne uzatvorený vjazd vozidiel na ul. Námestie slobody a Parková ul., zásobovanie predajní vozidlami sa z uvedeného dôvodu nebude dať zabezpečovať. Zásobovacie autá budú môcť prísť na parkovisko k bývalej predajni Altis a odtiaľ zabezpečiť zásobovanie prípadne sa budú musieť prevádzky predzásobiť.

Majitelia nehnuteľností budú mať možnosť vojsť k nehnuteľnosti v čase od 22:00 hod. do 07:00 hod. Na možnosť parkovania osloví primátor mesta písomne každého rezidenta, kde sa dotknuté osoby dozvedia bližšie informácie.

Iná situácia zásobovania, vjazdu a výjazdu bude na ul. SNP a Nám.slobody (jednosmerka popri malom parku). Do tejto zóny od Kúp. námestia bude zakázaný vjazd všetkých motorovým vozidlám, pričom majitelia nehnuteľností a zásobovanie budú mať voľný neobmedzený vjazd/výjazd. Cesta okolo RetroCafé bude prejazdná.

Svetelná signalizácia

Semafory pri Lidli budú odstavené. Nemôžu byť zapnuté, nakoľko sú na nich smerové šipky, ktoré v tom čase nebudú platné, keďže bude vjazd zakázaný. Takto by mala byť premávka na hlavnom ťahu v smere od M.R. Štefánika k Šintave a naopak plynulejšia.

Priestor pred Dánim

Na Školskej ulici budú tak ako po minulé roky zábavné atrakcie. Parkovisko (trojuholník) pred Dánim bude uzatvorené, ale parkoviská popri ceste ostávajú zachované.

Koncert skupiny SLADE a doprava

Súčasťou jarmoku bude aj mega koncert skupiny Slade. Nakoľko majú koncerty svetových kapiel vysokú návštevnosť mestská polícia bude počas konania dohliadať na plynulosť premávky. So záchytným parkoviskom sa nepočíta, ale v prípade zaplnenia priľahlých parkovísk budú hliadky presmerovávať návštevníkov napríklad ku kempingu.

Plynulý priebeh jarmoku z hľadiska dopravy závisí od vodičov

Mestská polícia aj touto cestou prosí vodičov o zodpovednosť, ohľaduplnosť a trpezlivosť, nakoľko môžu nastať dopravné zápchy hlavne na križovatke pri MsÚ pred kostolom, križovatke ulíc A.Hlinku-Železničná. Venujte preto pri prejazde mestom zvýšenú pozornosť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Veľmi sa tešíme,hlavne my čo bývame na Parkovej ako sa nebudeme môcť vôbec dostať domov ani z domu autom.Ďakujem vedeniu mesta .

  2. Určite sa to dalo vymyslieť aj inak,lenže to by bolo treba porozmýšľať a zdá sa že na MÚ nie sú na to ľudia.😢

  3. Anonym z Parkovej. Domov sa dostanete, ale budete musieť zaparkovať inde. Lidl, Kaufland, Billa, Jednota. Presne ako tí čo roky znášajú jarmok na starom mieste. Takto je na parkovej obmedzených par dokov. Na starom mieste bolo obmedzených 10x viac rodín. Dokonca aj platené státia. A nikoho to netrápilo.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img