ISSN 1337-8481

sobota, 13. apríla, 2024

Letný tenisový turnaj neprekazil ani dážď. Hráči predviedli svoje rýchle nohy, presné smeče a technické zručnosti

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

V sobotu 10.6.2023 sa v priestoroch tenisového areálu v Seredi konal letný tenisový turnaj detí vo veku od 5 do 14 rokov. Rodinné športové podujatie privítalo mladých tenisových nadšencov, aby predviedli svoje zručnosti a súperili o tituly vo svojich vekových kategóriách.

Branislav Bíro, predseda tenisového klubu Sereď uviedol, že ako organizátori si zobrali za cieľ pripraviť pre deti špeciálny deň, s možnosťou vychutnať si tenisové zápasy, zábavu ale aj priateľské stretnutia s celými rodinami. Podujatie sa organizuje každoročne a vždy sa stretne s veľkým ohlasom. Aj tento rok si prišlo sily zmerať tridsať malých aj väčších tenistov. Každý z nich má rôzne skúsenosti s tenisom. Niektorí sú úplnými začiatočníkmi, kým iní majú za sebou niekoľko rokov tréningu. Aj preto bol turnaj rozdelený do dvoch kategórií. Každý hráč tak dostal šancu zúčastniť sa a ukázať svoje schopnosti v rámci svojej hráčskej úrovne.

Atmosféra na turnaji bola od začiatku naplnená vzrušením a nervozitou ale aj smiechom a dobrou náladou.Trénerky Silvia Zušťáková a Zuzana Molnárová organizačne pripravili celé podujatie na vysokej úrovni. Malí tenisti počas turnajov predviedli svoje rýchle nohy, presné smeče a technické zručnosti. Napriek tomu bolo zrejmé, že tentoraz nejde až tak o víťazstvo ale hlavne o priateľské súboje. Pre každého zúčastneného boli pripravené balíčky s drobnou odmenou a pre víťazov navyše poháre a medaile. Každý mal k dispozícii občerstvenie a v kotlíku sa od rána varil chutný guláš.

Hoci zo začiatku bolo počasie ideálne, silný dážď prerušil priebeh turnaja a organizátori boli nútení pokračovanie preložiť na druhý deň. Deti tak nestratili možnosť ukázať skutočnú vášeň pre kráľovnú bieleho športu a turnaje dohrali v nedeľu. Mnohí dúfajú, že časom sa podarí naplniť plán výstavby nového tenisového areálu v mestskom parku a zlepšiť podmienky na šport. Branislav Bíro sa prikláňa k tomuto snu a na záver dodáva: „Čím viac mesto poskytuje podmienky na určitý druh športu, tým je záujem verejnosti väčší. Pretože podmienky a záujem verejnosti idú vždy ruka v ruke. Je veľmi pozitívne, že mestá poskytujú dotácie pre rôzne druhy športových aktivít ale nemenej dôležitá je aj dostupnosť a kvalita športových zariadení. A práve to nášmu tenisovému klubu chýba. Tak ako basketbalisti majú nový športový stánok a dosahujú výrazné úspechy, chceli by sme podobné úspechy dosiahnuť aj my s našimi zverencami. Zviditeľníme mesto, náš klub aj jednotlivcov. Zároveň organizovaním kvalitných turnajov na celoštátnej úrovni, sem dotiahneme športovú verejnosť, čím vytvoríme pozitívny obraz o Seredi.“

Výsledky dopadli nasledovne:

Začiatočníci dvojhra:
1.miesto – Emka Kňažíková, 2.miesto – Gregor Mečiar, 3.miesto – Varvarka Famina

Začiatočníci štvorhra:
1.miesto – Emka Kňažíková, Meliska Maronová, 2.miesto – Lucka Kasáková, Alex Vereš, 3.miesto- Eliška Práznovská, Šimonko Blaschke

Začiatočníci cena útechy:
1.miesto – Eliška Práznovská, 2.miesto – Alex Vereš, 3.miesto – Lucka Kasáková

Pokročilí dvojhra:
1.miesto – Natália Široká, 2.miesto – Vanesa Molnárová, 3.miesto – Tamara Gálová

Pokročilí štvorhra:
1.miesto – Miško Šunderlík, Tamara Gálová, 2.miesto – Jakub Buchta, Matej Sopčák, 3.miesto – Jakub Kamenár, Maťko Široký

Pokročilí cena útechy:
1.miesto – Miško Šunderlík, 2.miesto – Jakub Kamenár, 3.miesto- Lukáš Šmátrala

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img