ISSN 1337-8481

sobota, 13. apríla, 2024

Škôlkarska olympiáda tento rok v znamení rozprávky o Troch prasiatkach a s rekordnou účasťou

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

V piatok 2. júna sa na futbalovom štadióne v Hornom Čepeni konal 19. ročník Škôlkarskej olympiády. Tento rok bola rekordná účasť v počte 383 súťažiacich detí z deväťnástich materských škôl. Z miestnych to bola MŠ D.Štúra, Cukrovarská, Fándlyho, Pažitná, Komenského, Murgašova, Podzámska a pridali sa aj predškoláci z MŠ Dolná Streda, Vlčkovce, Zavar, Križovany nad Váhom, Šintava, Šoporňa, Zemianske Sady, Pusté Sady, Šúrovce, Pata, Vinohrady nad Váhom a Váhovce.

Podujatie sa každoročne koná pod záštitou Spoločného školského úradu so sídlom v Seredi a je zamerané na podporu spoločných aktivít materských škôl, na rozvoj telesnej všestrannosti, športovej zdatnosti a zdravej súťaživosti detí predškolského veku. Mottom je: “Hýb sa, uč sa a objavuj“. Rozhodcami boli Silvia Kováčová, ktorá zároveň podujatie moderovala, Eva Šuláková a Xénia Višvardová. O sprievodný program sa postarali tanečníci a tanečníčky z LY DANCE YUNITED, ktorí sa zhostili aj úlohy časomeračov.

Olympiáda začala slávnostným nástupom detí a pokračovala príhovorom primátora Ondreja Kurbela. Ten poprial malým olympionikom veľa šťastia a športových zážitkov. Ďalej nasledovalo vztýčenie zástavy, zapálenie olympijského ohňa a sľub olympionikov. Po úvodnom ceremoniáli sa predškoláci pustili do súťaženia. V tomto roku bola olympiáda inšpirovaná rozprávkou Tri prasiatka. Deti si zmerali sily v piatich disciplínach, ktoré zahŕňali športové aktivity prispôsobené veku detí a boli zamerané na rýchlosť, obratnosť, presnosť a vytrvalosť:

Tri prasiatka sa tešia na lúke
Tri prasiatka zbierajú materiál na domčeky
Tri prasiatka sa schovávajú
Vlk zhadzuje domčeky
Tri prasiatka utekajú pred vlkom

Celá olympiáda bola pre deti veľkým dobrodružstvom, kde mohli medzi sebou súťažiť a zároveň si užívať zábavu. Atmosféra bola plná smiechu i nadšenia a to nielen zo strany detí, ale aj zo strany ich učiteliek, ktoré ich podporovali a povzbudzovali. Všetky zúčastnené družstvá napokon získali za jednotlivé disciplíny diplomy. Každý zúčastnený športovec dostal drobnú sladkú odmenu.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img