ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

V rámci akcie VÍKEND policajti zastavili 525 previnilcov

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM|  Policajti sa aj v rámci Trnavského kraja zapojili do májovej dopravno – bezpečnostnej akcie VÍKEND. Jej cieľom bolo znížiť počet nehôd, pri ktorých dochádza k zraneniam osôb alebo dokonca stratám na životoch.

Policajti dopravnej, poriadkovej a železničnej polície sa počas víkendových nocí zamerali najmä na to, či vodiči nejazdia pod vplyvom alkoholu alebo drog a tiež na to, či dodržiavajú stanovené rýchlosti. Pozornosť venovali aj dodržiavaniu povinností zo strany chodcov a cyklistov.

 

Za 8 dní policajti zistili 525 previnilcov, z toho:

–          469 vodičov áut vyriešili na mieste pokutou

–          37 osôb vyriešili napomenutím

–          15 osôb prejedná správny orgán

 

ALKOHOL MALO V DYCHU 16 OSÔB

Policajti počas akcie zistili alkohol v dychu 3 vodičom a 13 cyklistom. Trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky sa dopustil 1 vodič. Nad 1 promile nafúkalo aj 5 cyklistov.

 

TAKMER POLOVICA IŠLA PRIRÝCHLO

220 vodičov prekročilo povolenú rýchlosť

36 osôb nepoužívalo bezpečnostné pásy

14 vodičov počas jazdy telefonovalo

15 osôb malo zlý technický stav auta

 

Upozorňujeme vodičov aj nevodičov, aby sa nielen počas víkendov správali v premávke zodpovedne, zbytočne neriskovali a boli k sebe navzájom ohľaduplní a tolerantní. Prajeme vám šťastnú cestu.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img