ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

Enviropolícia v spolupráci so Slovenskou inšpekciou životného prostredia kontrolovala cezhraničnú prepravu odpadov

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR |MM| Policajti zo žilinského oddelenia odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality NCODK P PZ (známi ako enviropolicajti) v spolupráci so slovenskou inšpekciou životného prostredia a pracovníkmi z Inšpektorátu práce Žilina, vykonali tento týždeň preventívno-bezpečnostnú akciu. Tá sa konala na štátnych hraniciach s Poľskou republikou a Českou republikou. Tím expertov sa zameral na odhalenie nelegálnej cezhraničnej prepravy odpadov.

Policajti počas akcie zastavili 69 nákladných vozidiel. Skontrolovali doklady potrebné na cezhraničnú prepravu a aj samotný náklad. Celkovo boli zistené tri priestupky, ako boli napríklad nesprávne a neúplne vypísané doklady či deklarovaná iná kategória odpadov. Riešenie všetkých troch protiprávnych deliktov si zobrali na starosť pracovníci slovenskej inšpekcie životného prostredia.

Enviropolícia a pracovníci slovenskej inšpekcie životného prostredia budú pokračovať v spoločnom úsilí eliminovať protiprávny dovoz odpadov na územie Slovenskej republiky. Spoločné kontroly na hraniciach sú pritom len jedným z opatrení na ochranu životného prostredia a ekonomických záujmov občanov Slovenskej republiky.

Polícia upozorňuje občanov a aj podnikateľskú verejnosť, že nakladanie s odpadmi je prísne regulované, pričom v závislosti od rozsahu zisteného protiprávneho konania môže ísť aj o trestný čin s trestnou sadzbou až do výšky ôsmich rokov.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img