ISSN 1337-8481

piatok, 1. marca, 2024

Sociálny taxík v Seredi? Môže byť realitou už o pár týždňov

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Mestský úrad / Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MsÚ Sereď / 25. MÁJ 2023 /   Pre starobných dôchodcov s nižším dôchodkom a pre držiteľov preukazu občana s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorí sú odkázaní na individuálnu prepravu osobným motorovým vozidlom, práve pripravuje seredská radnica novinku. Má ňou byť služba s názvom Sociálny taxík.

Cieľom tejto služby je pomoc znevýhodneným dostať sa do zdravotníckeho zariadenia, či vybaviť si úradné záležitosti v rámci mesta Sereď. Finančné prostriedky sa majú klientom refundovať spätne a výška príspevku mesta bude závisieť aj od lokality, v ktorej občan býva.

Materiál, ktorý môže v našom meste odštartovať túto novinku, bude predmetom júnového rokovania mestského zastupiteľstva. Mestskí poslanci tak budú spolu s radnicou nastavovať podmienky novej sociálnej služby. Jej spustenie môžete očakávať už o pár týždňov.

zdroj: Mesto Sereď

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. keby rokujú aby bol most socialov a asociálov je ich dosť treba rokovať aby ľudia zarábali tak aby sa tu nemuseli vymýšľať kktiny sociálne ktoré aj tak nikomu nepomáhajú

  2. A to ako chcú zisťovať kto má nižší dôchodok? To pri nastupovaní bude predkladať výmer o výške dôchodku? ZŤP majú možnosť využívať taxíky a dať si to preplatiť. Nič múdrejšie im nenapadlo? Koľko ľudí to bude môcť využiť? Na refundáciu môžu využívať aj iné taxíky. Na taxík sa zasa všetci poskladáme vo forme zvýšených daní?

  3. Prišlo to dosť neskoro,na Záhorí to funguje už dvadsať rokov pre všetkých dôchodcov.dobre ráno s takou novinkov

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img