ISSN 1337-8481

piatok, 21. júna, 2024

Policajt v čase voľna zachránil susedom 2 ročného synčeka, ktorý sa doma dusil

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM|  Chvíle hrôzy prežívali rodičia, keď sa im podvečer začal dusiť ich dvojročný chlapček. O pomoc požiadali nášho kolegu, diaľničného policajta – npor. Jaroslava M., ktorý neváhal a hneď konal. Jeho rýchla a správna reakcia mu zachránila život.

ĎAKOVNÝ LIST A PRÍBEH O ZÁCHRANE ktorý nám poslal otec Rado:

Touto cestou by sme sa chceli poďakovať Vášmu kolegovi Jaroslavovi M. z dôvodu záchrany života nášmu synčekovi Samkovi (2r. a 4 mes.)
V piatok 19.5.2023 vo večerných hodinách počula moja manželka cez detskú pestúnku ako náš synček začal zle dýchať, a išla ho hneď pozrieť. Ako prišla do spálne, kde spinkal zistila, že nedýcha a začína modrieť. V sekunde som utekal zaklopať oproti susedovi, viem, že je policajt a to bolo prvé čo ma napadlo, kým manželka sa snažila oživovať synčeka.
Ako otvoril bytové dvere a ja som len povedal pomoc Samko nedýcha, v sekunde utekal do našej izby, kde bola manželka so synčekom. Následne vzal synčeka, ktorého držala manželka. Synček bol v kŕči, začal mu otvárať ústa, keďže nedýchal začal oživovať. Uviedol, že sa synčekovi nedajú otvoriť ústa z dôvodu, že má zatnuté zuby a že hneď treba volať 112. On sa naďalej pokúšal otvoriť ústa nakoľko synček nedýchal. Ústa sa mu podarilo otvoriť vopchal mu prst do úst na uvoľnenie dýchacích ciest a synček začal zvracať potravu. Po vyvracaní uviaznutej potravy synček, začal dýchať začal mať prirodzenú farbu. Celý čas manželka mala na telefóne 112. Sused dal synčeka do stabilizovanej polohy a bol celý čas pri ňom, do príchodu záchranárov. Záchranári si synčeka od suseda prevzali a povedali, že sused odviedol kus výbornej práce a zachránil ho. Synček je úplne v poriadku.
Touto cestou chceme ešte raz poďakovať nášmu susedovi p. Jaroslavovi M., ktorý pracuje na Diaľničnom oddelení v Trnave. Je to pravý profesionál. Som veľmi rád, že sú medzi nami ľudia, ktorí vedia hneď reagovať v situácii, keď ide o život. Nejde opísať akí sme šťastní, že v piatok večer otvoril a zachránil život nášmu synčekovi.

Aj my sme radi, že máme medzi sebou kolegu, ktorý vie podať pomocnú ruku, zachovať sa ako profesionál aj v čase voľná a urobiť správne rozhodnutie. Ďakujeme.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Presne toto su spravy, pri ktorych sa clovek neubrani slzam a situacie kedy vieme, ze noviny maju zmysel. Prinasanie informacii je urcitym sposobom poslanim a my honaplnameradi.

    Uprimna vdaka policajtovi a vela stastia v zivote dietatku, ktore ma odrazu dalsieho otca…

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img