ISSN 1337-8481

piatok, 21. júna, 2024

Manažérka dennej zmeny galantskej nemocnice získala ocenenie Biele srdce

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

ProCare, Svet zdravia |MM| Manažérka dennej zmeny na očnom oddelení jednodňovej zdravotnej starostlivosti Nemocnice Svet zdravia Galanta získala ocenenie Biele srdce. Ocenenie každoročne udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier.

Biele srdce je celosvetový symbol sestier. Jeho tvar je prejavom humánnej komunikácie a pomoci a súčasne miestom, odkiaľ pramení kvalita ošetrovateľskej starostlivosti. Biela farba zas symbolizuje prelínanie sa všetkých farieb, ktoré svet pozná, tak ako sestra prijíma všetkých ľudí sveta.

Alžbeta Cservenková má v zdravotníctve 35 ročnú prax. Študovala na Strednej zdravotníckej škole v Dunajskej Strede v rokoch 1984 – 1988 v odbore detská sestra. V roku 2006 absolvovala  špecializáciu v odbore chirurgia.

Po ukončení štúdia nastúpila na detské oddelenie NsP Sv. Lukáša v Galante. Neskôr začala pracovať na očnom oddelení ako sestra + dokumentačná sestra a postupne ako vedúca sestra na očnej JAS. Rok pracovala aj v súkromnej očnej ambulancii v Dunajskej Strede.

Od roku 2016 pracuje na obnovenom pracovisku očnej JZS v galantskej nemocnici, ako manažér dennej zmeny. Je dlhoročnou členkou SK SaPA a v rokoch 2014 – 2018 pracovala v Rade RK SaPA Galanta ako členka kontrolného výboru.

V roku 2013 jej bolo udelené ocenenie Biele srdce na regionálnej úrovni.

Aktívne sa zapájala do organizovania okresných a miestnych seminárov. Zúčastňovala sa na celoslovenských odborných konferenciách – aktívne, a tiež ako spoluautor na viacerých prednáškach.

Svojimi profesionálnymi kvalitami a správaním voči pacientom a kolegom je vzorom pre svoje kolegyne. K pacientom sa vždy správa profesionálne a ľudsky, obľúbili si ju pre jej empatické správanie, pretože vždy nájde úsmev a pekné slovo pre každého.

Kolegovia vnímajú Alžbetu Cservenkovú ako špičkového manažéra, vynikajúceho praktika, no najmä ako jedinečnú sestru so srdcom na pravom mieste. Pri riadení početného kolektívu zamestnancov uplatňuje princípy spravodlivosti v kombinácii s individuálnym a trpezlivým prístupom, smerom k podriadeným i nadriadeným. Je prísna, no zároveň láskavá. Je tvrdá na problém, ale mäkká na človeka. Naprieč nemocnicou je známa svojou angažovanosťou, pre ktorú platí, že neexistuje pojem „nedá sa“. Jej proklientsky orientovaný prístup k pacientom oceňujú všetci, ktorí s ňou kedy prišli do kontaktu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img