ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

Kvôli poruche zberového vozidla mešká zber zelených odpadov od rodinných domov

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Mestský úrad / Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MsÚ Sereď /  Mesto Sereď zabezpečuje svojím obyvateľom z rodinných domov servis zvozu zelených odpadov zo záhrad dvoma formami. Prostredníctvom hnedých zberných nádob, ktoré môžu Seredčania vykladať pred svoje domy každý druhý týždeň. Ďalej, odpady, ktoré vznikajú občanom navyše, odoberá aj prostredníctvom svojich kapacít raz týždenne v čiernych vreciach. Tento druhý spôsob je pritom v našom meste, v porovnaní s inými obcami nadštandardom, keďže obyvatelia môžu využívať služby Zberného dvora na Cukrovarskej ulici. Z praxe však vyplynulo, že týmto aktívnym prístupom sa mestu podarilo predchádzať vzniku čiernych skládok na svojom území.

Aktuálne sa však z technických príčin spomalil zber vyložených čiernych vriec. „Nastala porucha nášho zberového vozidla. Na jej odstránení pracujeme a hneď, ako bude vozidlo v spôsobilom stave, sa obyvateľom budeme snažiť čierne vrecia z pred rodinných domov prevziať,“ informoval vedúci úseku údržby mesta Sereď Branislav Laluščiak. Dodal, že aj napriek tomu sa v týchto dňoch darí zberať čierne vrecia inými, práve voľnými kapacitami mesta.

Mestský úrad sa týmto ospravedlňuje obyvateľom za vzniknuté nepríjemnosti a ďakuje za trpezlivosť.  

 

zdroj: Mesto Sereď

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Ze nadštandard. Najskor Kurbel zruši zber trávy každý pondelok co bol na raz za 2týždne a potom povie ze mesto co zbiera je nadštandard. Jemu j…e? Aspon vidíte ze brucho bol brucho ale bolo vsetko zabezpečené.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img