ISSN 1337-8481

pondelok, 22. júla, 2024

Riešenie, ako by sa mohli dostať na hrad Devín aj telesne postihnutí turisti, či starší ľudia

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Miroslav Košírer / Bratislava /  Národnú kultúrnu pamiatku hrad Devín navštívia každý rok tisíce  domácich aj zahraničných turistov.

Mladí a zdraví návštevníci vyjdú chodníkom na terasu hradu ako srnky. Problém vyšliapať strmým chodníkom až na vyhliadkovú plošinu hradu majú najmä telesne  postihnutí občania, invalidi, starší občania, ktorým už nohy náročnú  túru zvládajú oveľa ťažšie. Doposiaľ tento devínsky turistický problém nikto neriešil. Nuž, ak sa chce tak sa to dá riešiť, napríklad jedno z riešení, by mohlo byť zakúpenie 2 až 3 malých elektro -vozidiel, ktoré by vyviezli invalidov, postihnutých, ale aj starších  turistov na hrad.

Taktiež by sa elektro vozidlá mohli využiť aj pre rôzne zahraničné delegácie, ktoré navštívia hrad Devín.

 

foto : Miroslav Košírer

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img