ISSN 1337-8481

piatok, 19. júla, 2024

Veľké rybárske preteky 2023, víťazom sa stal Robert Babán z obce Branč s kaprom o hmotnosti 12,300 kg

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

V poradí XXVI. ročník Veľkých rybárskych pretekov sa konal 13. mája 2022 na ramene v Hornom Čepeni. Organizátorom podujatia bol Slovenský rybársky zväz miesta organizácia Sereď, v spolupráci s mestom Sereď a ďalšími partnermi. Podujatie každoročne priláka stovky nadšených rybárov z celého Slovenska, aby súťažili o ceny a titul najlepšieho rybára.

Lístky na preteky sú každoročne vypredané už niekoľko týždňov vopred. Sily si teda aj tento rok zmeralo 160 súťažiacich z bližších aj vzdialenejších miest ako Veľký Meder, Považská Bystrica, Žiar nad Hronom, Trenčín, Pezinok, Nitra či Nové Zámky. Súťaž je mimo iného lákadlom aj z dôvodu atraktívnych cien. Prvá cena je každoročne finančná hotovosť vo výške až 10 000 eur. Udelených bolo aj ďalších 14 hodnotných cien, z ktorých aj tá posledná presiahla hodnotu štartovného 140 eur.

Priebeh a pravidlá súťaže

Zraz pretekárov bol ráno o 3:30 hodine. Po vylosovaní stanovíšť a zaujatí miesta rybári začali s prikrmovaním. Súťaž bola odštartovaná o 6:00 hodine a trvala do 13:00 hodiny. Lovenie bolo povolené na dva prúty. Ulovené ryby, ktoré nedosiahli lovnú mieru bol pretekár povinný šetrne vrátiť do vody. Každá ulovená ryba bola na mieste odvážená, zapísaná v zázname o úlovkoch a podpísaná rozhodcom. Odborný dozor nad súťažou mala notárka JUDr. Oľga Melišíková.

Organizátori od pretekárov vyžadovali aj povinnú výbavu a to napríklad podložku pod ryby, podberák s veľkosťou ramien minimálne 70 cm a dostatočne veľkú prechovávaciu sieťku na ryby. Prísne pravidlá určovali rybárom aj aké návnady môžu použiť. Bolo zakázané mať ako návnadu krv, hlísty, mliekarenské odstredené kaly, kostné a múčne červy či larvy pakomára. Povolené nástrahy boli hnojové červy, dážďovky, boilies, pelety a nástrahy rastlinného pôvodu.

Celý deň sa preteky niesli v duchu zdravej súťaživosti, kde sa každý rybár snažil uloviť čo najväčšieho šupináča. Súťažiaci si medzi sebou vymieňali skúsenosti, techniku lovu i recepty na návnady. Hoci každý jeden chcel byť úspešný, vzájomne sa tešili úlovku svojho suseda. U rybárov totiž nič nenahradí pocit, keď sa na udici objaví ryba a po náročnej bitke ju nakoniec úspešne uloví. V neposlednom rade sa na súťaž tešia nielen rybári ale aj návštevníci, ktorí si vychutnávajú jedinečnú atmosféru. Pripravené bolo občerstvenie, kolotoč pre deti a predajné stánky.

Víťazi rybárskych pretekov

Rybárov pred odovzdaním cien pozdravil primátor mesta Sereď Ondrej Kurbel, tajomník SRZ rady Žilina Bohuš Cintula a predseda SRZ MsO Sereď Dušan Alina.Ocenených bolo celkom 15 rybárov s najťažšou rybou. Víťazi obdržali vecné cieny a pohár. Celkový víťaz si odniesol finančnú hotovosť vo výške 10 000 eur a putovný pohár s menami všetkých víťazov z doterajších ročníkov. Na prvých troch priečkach sa na VRP 2023 umiestnili:

1. miesto Robert Babán, Branč – kapor o hmotnosti 12,300 kg
2. miesto Jaroslav Bednár, Považská Bystrica – kapor o hmotnosti 10.925 kg
3. miesto Štefan Magdálik, Šoporňa – kapor o hmotnosti 10,225 kg

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img