ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. apríla, 2024

Sú známe mená ministrov novej vlády

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová dnes predstavila mená kandidátov na posty úradníckej vlády.

Ľudovít Ódor – predseda vlády

Lívia Vašáková – vicepremiérka pre Plán obnovy

Michal Horváth – minister financií

Miroslav Wlachovský – minister zahraničných vecí

Ivan Šimko – minister vnútra

Martin Sklenár – minister obrany

Michal Palkovič – minister zdravotníctva

Jana Dubovcová – ministerka spravodlivosti

Peter Dovhun – minister hospodárstva

Pavol Lančarič – minister dopravy

Soňa Gáborčáková – ministerka práce

Silvia Hroncová – ministerka kultúry

Jozef Bíreš – minister pôdohospodárstva

Peter Balík – minister pre investície a informatizáciu

Milan Chrenko – minister životného prostredia

Daniel Bútora – minister školstva

 

Oficiálne budú vymenovaní prezidentkou dňa 15. mája 2023.

„Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí sa rozhodli prijať ponuku stať sa súčasťou vlády odborníkov. Veľmi dobre viem, aké náročné je takéto rozhodovanie a aký hlboký je to zásah do osobného života. Ľudia, ktorí do toho idú, majú moju vďaku a rešpekt. Dajme im šancu, neposudzujme a neodsudzujme ich vopred na základe účelových klamstiev, ktoré sa určite objavia.

Vďačná som však aj širšiemu okruhu ľudí, s ktorými sme spolu s budúcim premiérom Ľudovítom Ódorom v uplynulých mesiacoch komunikovali a zvažovali sme ich ako kandidátov. S ľuďmi ako napríklad Mirka Hapalová alebo Július Barczi sme boli v kontakte preto, lebo ich vnímame ako skvelých odborníkov vo svojich oblastiach. Tento rešpekt v plnej miere pretrváva a spolu s ním aj moja vďaka za to, čo pre Slovensko vo svojich profesiách robia.

Skladanie úradníckej vlády nie je ľahká úloha, ale bola to aj radosť. Radosť spoznávať desiatky ľudí s výborným kreditom a obdivuhodnou kariérou, ochotných ísť robiť pre náš štát aj do tých najhorúcejších pozícií. Ďakujem!“ napísala prezidentka Zuzana Čaputová na sociálnej sieti.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Očakával by som od objektívneho novinára príspevok, že príde do mesta opozičný politik Uhrik.

    Ked sem prišli DEBOkrati, tak toho bol plný tento blog.

  2. Tela 13. mája 2023, 3:17 – zvykli sme si na narkomanov, zvykli sme si na “nedam sa cipovat”, zvykli sme si na “my chceme mjer”, zvykli sme si aj na “Tela”, zvykneme si aj na Ugandu

  3. hegerová vláda vytvorila štandard podľa ich morálnej úrovne v správaní sa a je na voličoch nech si vyberú či chcú pokračovať alebo mať pokoj a istotu do života . 🙂

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img