ISSN 1337-8481

pondelok, 22. júla, 2024

Maďarskí novinári spoznali Trnavský kraj aj príbeh Ľudovíta Wintera

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj |MM| Pamiatky odkazujúce na spoločnú históriu, liečivé bahno, ale aj cisársky žrebčín v Kopčanoch a vodný mlyn pri Malom Dunaji zaujali zástupcov maďarských médií, ktorí počas štvordňovej infocesty objavovali pre svojich divákov a čitateľov zaujímavosti Trnavského kraja. Hlavným bodom ich programu bola premiéra zážitkovej prehliadky Piešťany podľa Wintera v maďarčine. 

Podľa údajov Štatistického úradu SR počet návštevníkov Trnavského kraja prichádzajúcich z Maďarska pred pandémiou kontinuálne rástol. Vrchol dosiahol v roku 2019, keď sa maďarskí turisti postarali o 15 799 prenocovaní v ubytovacích zariadeniach na území Trnavského kraja. Aktuálne údaje hovoria, že rok 2023 by mohol byť podobne úspešný.

Prispeje k tomu aj infocesta, ktorú pre maďarských novinárov pripravila Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj v spolupráci so Slovakia Travel a oblastnými organizáciami cestovného ruchu Matúšova zem, Rezort Piešťany, Trnava Tourism a Záhorie.

„Našim cieľom bolo predstaviť Trnavský kraj zážitkov ako výletnú destináciu, ktorú majú maďarskí turisti na dosah. V spolupráci s Divadlom Jána Palárika v Trnave sme pripravili maďarskú verziu zážitkovej prehliadky Piešťany podľa Wintera. Novinári mali možnosť vidieť jej premiéru. Na jeseň už budeme tento originálny produkt cestovného ruchu ponúkať v slovenčine i maďarčine,“ uviedla Katarína Rohaľová z KOCR Trnavský kraj.

Medzi zástupcami maďarských médií, ktorí v polovici apríla Trnavský kraj navštívili, boli okrem štábu verejnoprávnej televízie aj novinári píšuci o cestovaní a víne. Vyskúšali liečivú silu piešťanského bahna v secesnom kúpeľnom dome Irma, vychutnali si večeru priamo pod obrazom Alfonsa Muchu v hoteli Thermia Palace, ale zaujímali sa aj o pamiatky odkazujúce na spoločnú slovenskú a maďarskú históriu. Preto v programe nemohli chýbať návštevy dvoch kráľovských miest – Trnavy a Skalice, ale ani cisársky žrebčín v Kopčanoch a Neogotický kaštieľ v Galante, ktorý je spojený s rodom Esterháziovcov,

„Niektoré maďarské cestovné kancelárie majú v ponuke Slovensko i samotný Trnavský kraj. Štatistiky ukazujú, že počet maďarských turistov na Slovensku rastie a našou úlohou je, aby tento trend pokračoval,“ vysvetlila Soňa Jelínková zo Zahraničného zastúpenia cestovného ruchu SR v Budapešti.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img