ISSN 1337-8481

pondelok, 15. júla, 2024

Vesna otvorila vodácku sezónu na riekach Trnavského kraja zážitkov

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj |MM|  S Vesnou sa na vodu sa vydali desiatky výletníkov, Deň Zeme si pripomenuli uprostred prebúdzajúcej sa prírody. Cieľom podujatia s Vesnou na vodu, v rámci ktorého sa začala vodácka sezóna v Trnavskom kraji, bolo upozorniť na zážitky, ktoré tunajšie rieky ponúkajú.

Nie len skúsení vodáci, ale aj nováčikovia a rodiny s malými deťmi, splavili v sobotu 22. apríla Malý Dunaj, Dunajské ramená a Váh v úseku medzi Sokolovcami a Hlohovcom. Pri každej z troch riek sa pred splavom stretli s Vesnou. Slovanská bohyňa jari pustila po vode venček zo živých kvetov, za ktorým sa následne vydali aj rafty, kanoe a katamarany plné výletníkov. Z brehov každého z tokov im na cestu vyhrávala živá hudba.

„Podujatím S Vesnou na vodu sme zahájili vodácku sezónu v Trnavskom kraji. Mal som možnosť zažiť prvý jarný splav Dunajských ramien a tento zážitok môžem každému odporučiť,“ zhodnotil Rastislav Mráz, podpredseda Trnavského samosprávneho kraja.

„Trnavský kraj je rozmanitý a každá z riek, na ktorých sa začala vodácka sezóna, je iná. Podujatie S Vesnou na vodu upriamuje pozornosť na túto rozmanitosť. Chceme, aby návštevníci Trnavského kraja vedeli, aké bohatstvo tu v podobe vodných tokov máme, a aké zážitky počas vodáckej sezóny naše rieky ponúkajú,“ uviedla Agáta Mikulová, riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj.

Na príprave prvých jarných splavov sa podieľali oblastné organizácie cestovného ruchu Žitný ostrov, Matúšova zem a Rezort Piešťany spolu s miestnymi splavovateľmi, ktorí pre záujemcov zabezpečujú všetko potrebné na vodné výlety počas celého leta.

„Potešila nás hlavne účasť rodín s deťmi a ich pozitívne reakcie. Ukázali sme im krásny úsek od tomášikovského mlyna po Jahodnú. Viacerí nám povedali, že tu neboli naposledy a v lete sa určite vrátia,“ zhodnotil sobotný výlet po Malom Dunaji Ján Novák zo Splavdunaja.sk.

„Dunajské ramená s Vesnou splavilo vyše 50 vodákov. Najmenší z nich mal iba dva roky. Keďže práve prebiehali jarné simulované záplavy, vody bolo dosť. V okolitých lužných lesoch sme mali možnosť pozorovať brodiace stádo divej zveri,“ povedal Zoltán Jankó z Vodnetury.sk.

Aj podľa jeho slov viacerí účastníci prvého jarného splavu prisľúbili, že sa na Malý Dunaj ešte vrátia. „Myslím si, že podobne ako do ich životov patrí v zime lyžovanie, počas jari a leta to bude splavovanie,“ dodal Z. Jankó.

„Počasie nám vyšlo perfektne. Na vode sme mali takmer sto ľudí a bolo medzi nimi aj veľa rodín s deťmi. Vďaka patrí Slovenskému vodohospodárskemu podniku, ktorý nám pri tejto príležitosti pustil viac vody do starého koryta Váhu. Po necelej hodinke sme mali prestávku na opekačku. Niektorí si opiekli špekáčiky a niektorí sa opaľovali,“ povedal Daniel Balaga z Bananatour.sk.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img