ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

Koncert žiakov a pedagógov Základnej umeleckej školy pod názvom „POZDRAV JARI“

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

V obradnej sále Mestského úradu v Seredi sa dňa 20. apríla konal koncert žiakov a pedagógov Základnej umeleckej školy J.F.Kvetoňa. Program niesol názov POZDRAV JARI. Okrem hostí prijali pozvanie aj p.primátor Ondrej Kurbel a p.viceprimátorka Mária Fačkovcová.

Riaditeľka ZUŠ Dagmar Šajbidorová v sprievodnom slove spomenula viacero výrokov hudobných skladateľov. Na úvod to boli slová hudobného skladateľa Roberta Schumanna: „Dobrým muzikantom si vtedy, keď hudbu nemáš len v prstoch, ale aj v hlave a v srdci.“ Týmto mottom sa nieslo celé vystúpenie, nakoľko účinkujúci dali do programu kus svojho talentu, šikovnosť a cit k umeniu. Spravidla sa skladby, samozrejme podľa obtiažnosti a talentu žiaka, nacvičujú približne štyri až šesť týždňov. No výsledok stojí naozaj zato. Koncertom sa niesla rôznorodosť pripravených skladieb a piesní od ľudovej piesne cez skladby klasickej hudby, populárnej alebo v jazzových úpravách.. Pred interpretáciou ľudových piesní a prednesov slovenských autorov boli prednesené úryvky básne Milana Rúfusa,napr.: „Viem jedno hniezdo, rád ho mám.V ňom ako v Božej sieti je mnoho otcov, mnoho mám a mnoho,mnoho detí.“ Hostia si vypočuli celkom 20 vystúpení jednotlivých žiakov a pedagógov. Medzi skladbami boli napríklad diela od J.S.Bacha, A.Dvořáka, I.Bogára, J.Haydna či J.Offenbacha. Šikovnosť žiaci predviedli hrou na husle, klavír, akordeón, saxafón, flautu aj gitaru. Hudba bola striedaná aj prednesom poézie.

V závere riaditeľka Šajbidorová poďakovala všetkým účinkujúcim za predvedené skladby, kolegom za prípravu žiakov, intepretáciu a organizačné zabezpečenie koncertu a všetkým prítomným za krásnu účasť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img