ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

Socialistický časopis FEMINA z roku 1969 s umeleckými aktami

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Upozornenie: Ak máte pod 18 rokov, alebo odmietate pohľad na viac ako pol storočné umelecké akty, tento článok radšej neotvárajte !!

– – –

Šestdesiaty ôsmy rok priniesol do socializmu určité uvoľnovanie inak dovtedy tvrdého a kontrolovaného šírenia informácií medzi obyvateľov. Menil sa spôsob vyjadrovania a postoj k životu.

Marta Kubišová v tejto dobe nahrala mimoriadne úspešný a žiadaný klip skladby  „Depeše“. Filmovanie sa uskutočnilo na streche  tzv. Družstevných domov na Námestí SNP v centre  Bratislavy a Marta v klipe vystupuje v plavkách, čo bolo na danú dobu mimoriadne trúfalé. No vyzerala atraktívne a spievala neopakovateľne. Jednoducho talent, krásna a odvážna žena…

V 1969 roku časopis FEMINA priniesol posledné odvážnejšie fotografie, aj keď na dnešnú dobu viac konzervatívne, ako provokačné. Sú síce s erotickým nádychom, no ide o umelecké akty niekoľkých fotografov.

Následne nastúpila normalizácia.

Za časopis MÚZEUM TOTALITY ďakuje Petrovi Kalmusovi, ktorý ho do múzea venoval pri svojej minuloročnej návšteve.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img