ISSN 1337-8481

pondelok, 15. júla, 2024

Pokračujeme v krokoch k bezpečnejšej práci novinárov a novinárok na Slovensku

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Ministerstvo kultúry SR |MM|  Ako ministerstvo kultúry avizovalo už vo februári na medzinárodnej konferencii Media Freedom – výsledkom jeho spolupráce s ministerstvom vnútra na Stratégii prevencie kriminality a inej protispoločenskej činnosti v SR do roku 2028 budú návrhy:

• funkčného mechanizmu monitorovania útokov na novinárov/-ky a trestných činov, ktorých obeťou sú novinári/-ky a
• metodiky postupu polície za účelom ochrany novinárov/-k na rizikových hromadných podujatiach

Ministerstvo kultúry tak v rámci spomínanej stratégie pokračuje vo svojich systematických krokoch na zvýšenie bezpečnosti v mediálnej oblasti na Slovensku.
Vláda SR na dnešnom zasadnutí schválila nový zastrešujúci dokument s názvom Stratégia prevencie kriminality a inej protispoločenskej činnosti v Slovenskej republike do roku 2028. Účelom stratégie je na národnej úrovni pokryť oblasť prevencie kriminality ako celok a zabezpečiť nadrezortnú spoluprácu. Širokospektrálny materiál spája jednotlivé rezorty a definuje ich strategické úlohy v boji proti kriminalite v rôznych spoločenských oblastiach.

zdroj: Fb

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img