ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

Pata žila opäť divadlom

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Je tomu takmer rok, čo patanské dedinské divadlo Pathália naštudovalo a úspešne prezentovalo divadelnú hru na domácej pôde, ale aj v širokom okolí, od J.G. Tajovského „Ženský zákon“. Predstavenie malo veľký úspech a aj preto sa režisér divadla Martin Ternény rozhodol, že z dobrovoľníkmi naštuduje ďalšiu hru, tentoraz frašku od Jonáša Záborského „Bohatý okrádač“ – Lopušného, pekára v Gackovom dome, ktosi sústavne okráda o chlieb a pečivo. Hlavným podozrivým je podľa Lopušného jeho tovariš Belák. Po čase však zistí, že sa mýlil, keď zlodeja prichytia v komore priamo pri čine. Fraška sa končí potrestaním zlodeja a odškodnením  Lopušného a Beláka , ba nakoniec aj zmierením s bohatým okrádačom.

Do hry režisér opäť vkomponoval prvky patanského humoru, ktoré diváka pobavili i rozosmiali.

A tak Pata znovu žila divadelným ošiaľom. Vo štvrtok 13. apríla sa v dome kultúry konala predpremiéra predstavenia, určená pre rodinných príslušníkov, pozvaných priateľov a hostí hercov, a v piatok bola premiéra pre širokú verejnosť. V oboch prípadoch bolo vstupné na predstavenie dobrovoľné.

Sprievodnou akciou divadelného predstavenia bola výstavka členov Tvorivého ateliéru pod vedením Jarmily Lehoczkej, pod názvom „Naša tvorba“. Svoje diela vystavovali: Ivana Nemečková, Marcela Soboňová, Sylvia Korcová, Lenka Súkenníková, Zuzana Tóthová, Gabriela Urbanová a Jarmila Lehoczká.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Ivetka, Ty si buď opitá, alebo nadrogovaná. Čo majú divadelníci spoločné s výtlkmi. To si rieš v rámci úradných hodín na obecnom úrade.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img