ISSN 1337-8481

streda, 22. mája, 2024

Rozprávkovú Noc s Andersenom prežili v škole už 18. krát žiaci zo ZŠ J.A. Komenského

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

ZŠ J. A. Komenského Sereď /  Každoročne sa 2. apríl oslavuje ako Medzinárodný deň detskej knihy. Tento deň je zároveň výročím narodenia známeho dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena, ktorý sa narodil práve 2. apríla v roku 1805.

Pri tejto príležitosti sa už po 18. krát uskutočnila medzinárodná akcia Noc s Andersenom. Aj naša škola sa opäť tomto roku zapojila do tejto akcie. Noc z 31. 3. na 1.4. 2023 strávilo v škole 112 žiakov z tried 2.A,B, 3.A,C, 5.A,.B,C a pani učiteľky Čížová, Holičková, Sabová, Kuciaková, Nagyová, Grycová, pán učiteľ Kostolányi a naša knihovníčka Karin Henčeková.

V piatok večer sa deti rozlúčili s rodičmi, v triedach si pripravili spanie, odtlačkom prsta spečatili prísahu, každý dostal preukaz a rozprávková noc sa mohla začať. V knižnici pani učiteľky čítali rozprávky Škaredé káčatko a Ferdo Mravec. Kto dobre počúval, si ľahko poradil s kvízovými otázkami a vylúštil krížovku o rozprávkach. V triedach sa tiež tvorilo. Žiaci v skupinách vytvárali projekty, skladali puzzle, pomocou morzeovky lúštili názvy rozprávok a na interaktívnej tabuli hrali pexeso. V telocvični si deti zmerali sily v netradičných disciplínach. Zbierali Lienkine stužky zavesené na rebrinách, preskakovali priekopu, stratené káčatká vrátili do domčeka, upratali Ferdov neporiadok, prenášali Lienku cez potok a skladali rozsypané písmenká. Na záver sa konal nočný pochod školou. Deti hľadali indície k rozprávkam, ktoré im pani učiteľky poschovávali. Veruže boli šikovné, všetko našli aj uhádli. Nebáli sa ani tmavých kútov v škole. Nakoniec našli aj ukrytý poklad. Starší žiaci absolvovali nočný pochod vonku v areáli školy. Po nočnom pochode už len večerná hygiena a šup do spacákov. Aby toto všetko mohli deti zvládnuť, museli sa dobre posilniť. Naše pani kuchárky im upiekli fantastickú pizzu, za čo im patrí veľká vďaka.

Všetko má však svoj koniec. Ráno sme sa ešte naraňajkovali, pobalili si svoje veci a poupratovali triedy. Každý žiak dostal účastnícky list o absolvovaní Noci s Andersenom. Pred školou už čakali rodičia, ktorým sa zvestovali zážitky a dojmy. Už teraz sa tešíme na budúci rok.

Mgr. Zuzana Kuciaková

zdroj: ZŠ Jana Amosa Komenského Sereď Fb

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img