ISSN 1337-8481

streda, 22. mája, 2024

Budúci týždeň absolvujú žiaci náhradný termín písomných maturít aj Testovania 9

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

MŠVVŠ SR |MM|   V dňoch 3. – 5. apríla 2023 takmer 200 maturantov vykoná externú časť maturitnej skúšky v náhradnom termíne. Náhradný termín Testovania 9 absolvuje viac ako 500 žiakov v dňoch 4. – 5. apríla 2023.

Pre žiakov, ktorí sa z vážnych, najmä zdravotných dôvodov nezúčastnili na Testovaní 9, resp. na externej časti a písomnej forme internej časti maturitnej skúšky v marcovom riadnom termíne, je určený náhradný termín. Ten je stanovený na 3. – 5. apríl 2023 pre EČ a PFIČ MS a 4. a 5. apríl 2023 pre Testovanie 9; uskutoční sa v školách určených regionálnymi úradmi školskej správy. Zoznamy týchto škôl sú zverejnené na webovej stránke NIVaM: zoznam pre náhradný termín T9 TU a zoznam pre náhradný termín písomnej maturity TU.

Náhradný termín externej časti a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky absolvuje celkom 194 maturantov zo 124 škôl, z toho 7 žiaci vykonajú v tomto termíne opravnú maturitnú skúšku. Maturitný test zo slovenského jazyka a literatúry bude písať 146 žiakov, spolu 141 žiakov bude písať testy z anglického jazyka, 11 žiakov z ostatných cudzích jazykov, 2 žiaci z maďarského jazyka a literatúry a 14 žiakov z matematiky.

Na Testovanie 9 2023 v náhradnom termíne je prihlásených 513 žiakov z 278 základných škôl a škôl s 8-ročným, resp. 5-ročným vzdelávacím programom; z toho 506 žiakov bude písať test z matematiky, 465 žiakov zo slovenského jazyka a literatúry, 42 žiakov z maďarského jazyka a literatúry a 43 žiakov zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry.

Testy v náhradnom termíne majú rovnakú štruktúru a časovú dotáciu ako v riadnom termíne, líšia sa úlohami. Tieto testy sa nezverejňujú.

Výsledky žiakov z T9, vrátane žiakov, ktorí sa zúčastnili v náhradnom termíne, v elektronickej podobe získajú základné aj stredné školy (pre účely prijímacieho konania) 21. apríla 2023. Výsledkové listiny žiakov budú doručené všetkým školám elektronickou poštou do 12. mája 2023.

Výsledky žiakov z externej časti maturitnej skúšky z marcového a aprílového termínu budú pre všetky školy sprístupnené 5. mája 2023 elektronickou formou. Výsledky žiakov v papierovej forme budú školám doručené v dňoch 9. – 10. mája 2023.

Ďalší náhradný termín a opravný termín písomných maturít sa uskutoční od 5. do 8. septembra 2023.

Podrobné informácie k Testovaniu 9 a k maturitnej skúške v školskom roku 2022/2023 sú dostupné na stránkach Národného inštitútu vzdelávania a mládeže https://www2.nucem.sk/sk/merania/narodne-merania/testovanie-9https://www2.nucem.sk/sk/merania/narodne-merania/maturita.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img