ISSN 1337-8481

nedeľa, 19. mája, 2024

Na mol opitý s dieťaťom v aute na D1. Policajti mu v dychu namerali 2,5 ‰

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM|  Diaľniční policajti odstavili v piatok poobede ďalšieho na mol opitého vodiča.

Polícia prijala oznámenie o nebezpečnej jazde auta Land Rover, ktoré malo prechádzať diaľnicou D1 a vodič mal manévrovať s vozidlom zo strany na stranu.

Diaľničiari muža zastavili na majákoch na odpočívadle Červeník, v smere na Žilinu, a podrobili policajnej kontrole. Okrem dokladov k vedeniu vozidla ho vyzvali, aby sa podrobil orientačnej dychovej skúške, ktorej hodnota sa vyšplhala až na 2,54 promile.

Opitý vodič viezol navyše so sebou v aute aj maloleté dieťa.

Policajti mu okamžite ďalšiu jazdu zakázali, namieste mu zadržali vodičský preukaz, obmedzili ho na osobnej slobode a eskortovali do policajnej cely.

 

ZA ALKOHOL IDE „NA TVRDO“ ZA MREŽE

Policajti obvinili muža z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V rámci tzv. superrýchleho konania sa už v priebehu víkendu postavil pred sudcu. Ten muža právoplatne odsúdil na nepodmienečný trest odňatia slobody a uložil mu zákaz činnosti viesť motorové vozidlá.

 

REÁLNE HROZÍ STRATA SLOBODY

Upozorňujeme vodičov, že za jazdu v opitosti vám skutočne môže hroziť trest odňatia slobody, a to až na 1 rok.

Aj v prípade, ak súd rozhodne o kratšom treste, myslite na to, aký dopad bude mať celá situácia nielen na vás osobne, ale aj na vašu rodinu, okolie a zamestnanie.

Správajte sa zodpovedne, neohrozujte životy a zdravie všetkých na cestách, a neriskujte stratu vlastnej slobody.

 

ALKOHOL ZA VOLANT NEPATRÍ!

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img