ISSN 1337-8481

streda, 22. mája, 2024

Výlety po riekach i lesoch: Jar v Trnavskom kraji je plná zážitkov

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj |MM|   Bohyňa jari Vesna otvorí vodácku sezónu a turisti budú objavovať tajomstvá živej i neživej prírody v sprievode odborníka. Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj pripravila program na sedem jarných sobôt. Od 15. apríla do 27. mája sa konajú Lesopotulky a na 22. apríla sú naplánované splavy troch riek.

Po minuloročnom úspechu podujatia S Vesnou na vodu si aj túto jar môžu milovníci splavov vybrať, na ktorej z riek v Trnavskom kraji otvoria novú vodácku sezónu. Malý Dunaj a Dunajské ramená sú pokojné vodné toky vhodné aj pre rodiny s deťmi. Menej skúsení vodáci sa však môžu vybrať aj na Váh, ktorý má v úseku okolo Hlohovca svoju pôvodnú, blúdivú podobu.

„S Vesnou môžete obdivovať krásy prebúdzajúcej sa prírody z úplne novej perspektívy. Netreba sa ničoho báť. Na začiatku každého splavu absolvujú účastníci rýchlokurz splavovania, k dispozícii budú mať všetko potrebné vybavenie. A na riekach ich budú sprevádzať skúsení splavovatelia,“ vysvetlila Petra Hencelová z KOCR Trnavský kraj.

Výlet po Malom Dunaji sa začne pri Vodnom mlyne v Tomášikove a skončí v obci Jahodná. Štart ďalšieho, približne trojhodinového splavu Dunajských ramien, je v obci Vojka nad Dunajom. O niečo dlhší výlet po rieke Váh sa začne pri obci Sokolovce a cieľom bude Hlohovec.

Pre výletníkov hľadajúcich program aj na ďalšie jarné soboty, pripravila KOCR Trnavský kraj pravidelné Lesopotulky, ktoré sa konajú vždy na inom mieste. Účastníkov týchto nenáročných vychádzok budú sprevádzať geológ, zoológ alebo lesný pedagóg – podľa toho, o ktorú lokalitu pôjde.

„Prebádame krasovú krajinu, v ktorej pramení rieka Trnávka, zažijeme očarujúce výhľady na kopanice, navštívime piesočné duny plynule prechádzajúce do borovicového lesa. Odborníci odpovedia na otázky o činnosti jaskyniarov i o fungovaní lesa. Spoznáme proces formovania krajiny aj históriu úzkokoľajky v Malých Karpatoch. Pri troche šťastia budeme pozorovať divoké vtáctvo i vysokú zver,“ pokračuje Petra Hencelová.

Prvé tri termíny Lesopotuliek sú zamerané na neživú prírodu (K prameňu Trnávky – 15. 4., Kuchynsko-orešanským krasom – 22. 4., Naprieč Smolenickým krasom – 29. 4.). Okruh pri Váhu (6. 5.) poteší milovníkov vtáctva a o živej prírode bude reč aj počas ďalších troch zážitkových výletov (Obrázkovou horou – 13. 5., Majdánskym chotárom – 20. 5., Šaštínske duny – 27. 5.).

Lístky na všetky Lesopotulky, ale aj na každý s trojice splavov S Vesnou na vodu sú dostupné na web stránke krajzazitkov.sk.  

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img