ISSN 1337-8481

piatok, 24. mája, 2024

SHMÚ vydal výstrahu pred silným vetrom

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na pondelok 27.3.2023 pre okres Galanta výstrahu II. stupňa pred siným vetrom. Tá by mala trvať od 10:00 do 21:00 hodiny. V okrese sa MIESTAMI očakáva výskyt silného vetra, ktorý v nárazoch dosiahne priemernú rýchlosť viac ako 23-26 m/s . Od 21:00 hod. sa vietor zmierni na 18-23 m/s (výstraha I. stupňa). Tento jav potrvá do utorka 28.3.2023 do 18:00 hod.

Táto rýchlosť predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká. (zdroj:SHMÚ)

MV SR pre občanov pri silnom vetre odporúča:

– nezdržiavajte sa pri nestabilných prekážkach a predmetoch na voľných priestranstvách,

– neparkujte s motorovými vozidlami pod stromami a pri chatrných budovách,

– zatvorte a zabezpečte okná a dvere,

– odložte z dvorov a balkónov voľné predmety,

– zabezpečte domáce zvieratá,

– s ľahkými vozidlami a nenaloženými nákladnými automobilmi v rámci možností nejazdite po otvorených veterných plochách

V prípade, ak vietor zasiahne aj územie Serede dávajte pozor na seba, domáce zvieratá aj svoj majetok !

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img