ISSN 1337-8481

pondelok, 27. mája, 2024

V sobotu bude aj v obci Šintava volebný deň

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Voliči budú vyberať starostu obce alebo poslancov do obecného zastupiteľstva v 54 obciach. Volebné miestnosti budú otvorené v čase od 7:00 h do 22:00 h.

Starostu aj poslancov budú voliť v 7 obciach: Krušovce, Veľké Borové, Ratkovo, Harakovce, Pongrácovce, Jakušovce a Dobroslava. Vo zvyšných obciach budú voliči vyberať starostu alebo poslancov.

Ide o samosprávy, v ktorých sa na jeseň komunálne voľby nekonali pre nepodanie kandidátnych listín alebo sa z rôznych dôvodov musia opakovať.

Obec Šintava zverejnila nasledovné oznámenie o konaní volieb: oznámenie

Občania Šintavy si budú voliť dvoch poslancov. Pre pripomenutie, sú to traja kandidáti: Radka Drábiková, Erik Herceg a Václav Jurčaga.

Mená kandidátov na poslanca OZ uviedol už Ján Šimulčík v článku Šintava: Kto bude kandidovať za poslanca v doplňujúcich voľbách?

Právo voliť v týchto voľbách majú občania Slovenskej republiky a cudzinci nad 18 rokov s trvalým pobytom v obci.

Volič preukáže okrskovej volebnej komisii svoju totožnosť občianskym preukazom alebo dokladom o pobyte pre cudzinca.

Hlasovací lístok sa upravuje krúžkovaním.
Informácie o voľbách nájdete na webe MV SR:
https://www.minv.sk/?oso2226

 

zdroj: MVSR, sintava.sk

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img