ISSN 1337-8481

piatok, 24. mája, 2024

POZOR podvodné čísla, ktoré sa tvária, že sú slovenské, ale chýba im jedno čísielko

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Hoaxy a podvody – Polícia SR |MM| Viacerí z vás nám píšete, že vám volajú z údajne slovenských čísiel a anglický hlas vám oznámi, že ide o hovor z polície alebo Úradu Vlády SR.

O čo ide?

Ide o prebiehajúce útoky formou tzv. vishingu telefónnych čísiel – t. j. podvodný postup s využitím telefonického rozhovoru, pomocou ktorého sa útočník snaží od volaného získať citlivé údaje (osobné údaje, prístupové heslá do Internetbankingu, prístupové heslá do emailového klienta, čísla platobných kariet a pod.)
V rámci aktuálne prebiehajúcich vishingových telefonátov, volajúca osoba hovorí v anglickom jazyku, poprípade môže ísť o automatickú hlasovú službu, pričom sa volajúci predstavuje ako pracovník Úradu vlády Slovenskej republiky alebo policajt.

Príklad použitých telefónnych čísiel pri podvodnom postupe, ktoré sme zaznamenali:
+421 918 998 63
+421 915 992 63
+421 918 998 69
+421 918 992 27
+421 915 881 43
+421 915 830 98
+421 911 022 51
+421 944 577 35
+421 915 384 68
+421 915 393 15

Tieto telefónne čísla sa môžu meniť.

ODPORÚČANIA
Odporúčame uvedený hovor zrušiť.
Nikdy neposkytujte osobné, autorizačné alebo finančné informácie neznámym osobám vydávajúcim sa za zamestnancov rôznych inštitúcii telefonicky, elektronickou poštou alebo ich zadaním na neznáme internetové stránky.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img