ISSN 1337-8481

piatok, 24. mája, 2024

ZŠ J.Fándlyho ponúka kvalitné vzdelávanie. Škola otvorila brány pre verejnosť

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Zápis detí do prvých ročníkov základných škôl sa na území mesta Sereď bude konať 28. a 29. apríla 2023. Rodičia detí sa sami môžu rozhodnúť, na ktorú školu dieťa zapíšu. Príležitosť lepšie spoznať priestory, fungovanie alebo pedagogický personál jednotlivých škôl majú rodičia prostredníctvom DŇA OTVORENÝCH DVERÍ. Na Základnej škole Juraja Fándlyho sa DOD konal v sobotu 18. marca 2023.

Škola si na stretnutie s budúcimi prváčikmi pripravila rôzne sprievodné akcie. Okrem prehliadky tried, odborných učební, telocviční či jedálne si deti mohli niečo vyrobiť, zasúťažiť, občerstviť sa ale aj zoznámiť s učiteľmi. Riaditeľka školy Renáta Šidlíková návštevníkov osobne vítala a ochotne s ďalšími zamestnancami odpovedala na otázky.

Základná škola Juraja Fándlyho patrí medzi najväčšie základné školy v okrese Galanta. Slávnostne bola otvorená 2. marca 1984. Škola ponúka výchovu a vzdelávanie pre žiakov od prvého až po deviaty ročník. V súčasnosti školu navštevuje 690 žiakov a vyučovací proces prebieha v 28 triedach. Tie sa čoskoro rozšíria o dve triedy, ktoré pôvodne slúžili ako školské byty. Mesto plánuje znížiť aj energetickú náročnosť budovy  inštaláciou fotovoltaických panelov a to financovaním za pomoci využitia vonkajších zdrojov.

Priestory školy sú vybavené modernými technológiami a zariadeniami, ktoré pomáhajú žiakom v rôznych oblastiach vzdelávania. Kvalifikovaný a skúsený pedagogický kolektív sa snaží podporovať všestranný rozvoj žiakov. Tí majú možnosť zúčastňovať sa množstva aktivít a projektov, ktoré im umožňujú rozvíjať svoje záujmy a schopnosti. Škola sa snaží podporovať osobnostný rozvoj svojich žiakov, aby sa stali sebavedomými a zodpovednými občanmi.

Vyučovací proces sa vyznačuje multikultúrnym a inkluzívnym prístupom k vzdelávaniu, kde sa každému žiakovi venuje rovnaká pozornosť a podpora. Škola spolupracuje s rodičmi, miestnou samosprávou, firmami a organizáciami, čo umožňuje žiakom získavať nové skúsenosti a poznatky. Žiaci tu majú možnosť rozvíjať svoj talent, jazykové schopnosti , pracovné zručnosti, umelecké a športové nadanie v krúžkovej činnosti a v centre voľného času (CVČ). Na škole pracuje 25 krúžkov a 7 oddelení CVČ. Poznávací obzor vedomostí si žiaci rozširujú formou besied, výchovných koncertov, výletov, škôl v prírode, lyžiarskeho výcviku a súťaží v rámci jednotlivých predmetov. Pedagógovia sa zúčastňujú mnohých vzdelávacích aktivít. Nadobudnuté vedomosti a skúsenosti sa snažia aktívne zúžitkovať vo výchovno – vzdelávacom procese a odovzdať ich mladšej generácii. Od školského roku 2015/2016 sa škola stala tzv. bezpapierovou.

Elektronické prihlasovanie do 1. ročníkov bude spustené 1.4.2023.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img