ISSN 1337-8481

streda, 22. mája, 2024

Začína sa sezóna otvorených detských ihrísk. Ako sa na ňu pripravuje mesto?

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MsÚ Sereď /   V Seredi sa nachádza spolu 27 detských ihrísk. Sú vybavené pieskoviskami, kamienkovými plochami, či špeciálnymi gumenými plochami a samozrejme rôznymi hracími prvkami pre menšie aj väčšie deti. Ich technický stav sa počas roka pravidelne kontroluje a v aktuálnom predjarnom období prejdú všetky ihriská špeciálnou kontrolou a dezinfekciou.

Jarné počasie čoskoro vyláka von z panelákov sídliskové deti. Aby sa mohli hrať v zdravom prostredí, musí byť na detských ihriskách zabezpečená bezproblémová prevádzka. „Prostredníctvom neziskovej organizácie Teen Challenge bude tradične zabezpečené ich pravidelné čistenie a to vždy v prvom a treťom týždni od marca do októbra. Klienti pomáhajú mestu s prehrabaním pieskovísk a kamienkových dopadových plôch, čistia priestranstvá ihrísk od odpadkov a prerastajúcej buriny,“ vysvetlila Miriam Klottonová z oddelenia životného prostredia mesta.

Koncom marca bude zabezpečená dezinfekcia pieskovísk a dopadových plôch detských ihrísk proti choroboplodným a nežiaducim mikroorganizmom. Nakoľko sa bude jednať o približne trojdňové čistenie, ktorého naplánovanie je závislé od poveternostných podmienok, tak mestský úrad bude o ňom informovať samostatným oznamom. „V týchto dňoch bude odporúčané nezdržiavať sa na detských ihriskách,“ upozornila Klottonová.

Oddelenie životného prostredia zabezpečí aj revíznu ročnú kontrolu. „Jej účelom je zistiť prípadné nedostatky a poškodenia prvkov detského ihriska, kontrola povrchov ihrísk a bezpečnostných zón, ktoré budeme následne v rámci našich možností odstraňovať,“ dodala Klottonová. Výstupom kontroly je protokol s popisom chýb a odporúčanie na ich odstránenie.

Za ostatné obdobie sa osvedčila spolupráca s návštevníkmi ihrísk, keď nájdené poškodené hracie prvky nahlasujú priamo mestskému úradu. „Všetky ihriská kontrolujeme raz mesačne, avšak niektoré poškodenia môžu vzniknúť v čase, kedy si ich nemáme možnosť všimnúť. Je výborné, ak návštevníci ihrísk zistené nedostatky nahlasujú priamo na naše oddelenie,“ uzavrela Klottonová.

V prípade, ak zistíte poškodenie na detskom ihrisku v Seredi, môžete toto nahlásiť osobne na oddelení životného prostredia mesta, mailom na miriam.klottonova@sered.sk alebo telefonicky na 031/7892094, klapka 189.

 

zdroj: Mesto Sereď

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Bolo by určite dobre keby skúsili buď s vapkou alebo niečím obdobným vyčistiť aj plochy pod ihriskami napr v malom parku to uz ten povrch nemá ani pôvodnú farbu

  2. K anonymu predo mnou : „Keby to robia“ : to je aký slovné spojenie – vy ste Maďari ? Správne je: kebyže to robia …omg

  3. I’m constantly searching on the internet for posts that will help me. Too much is clearly to learn about this. I believe you created good quality items in Functions also. Keep working, congrats!

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img