Reforma nemocníc prinesie garanciu maximálnych čakacích dôb

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

MZ SR |MM| Od 1. januára 2024 budú po prvýkrát v slovenskom zdravotníctve existovať maximálne čakacie doby pre jednotlivé medicínske služby. Tie bude mať každý pacient garantované.

Je to ďalší významý prínos Plán obnovy a odolnosti SR a reformy nemocníc pre pacienta okrem vyššej kvality zdravotníckych služieb.

Znamená to, že ak je pacientovi diagnostikovaná napríklad leukémia, pre akútnu intenzívnu liečbu leukémie bude garantovaná maximálna čakacia doba 14 dní.
Ak poisťovňa nedokáže v určenej dobe zabezpečiť pacientovi potrebný zákrok v slovenských nemocniciach, pacient bude mať nárok na liečbu v zahraničí.

Viac informácií nájdete TU

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Nič nám neostáva, buď byť zdravý, alebo zomrieť. Však oni sa o seba veľmi dobre postarali. Buď u nás najlepšie nemocnica, alebo zahraničie. Nič normálne nevedia urobiť, len takéto kraviny vymýšľať, načo doplácajú bežní ľudia. To čo robia, sa vymyká zdravému rozumu.

  2. Páči sa mi ako to schvalili na 1.1.2024 tzn ked tu už nebudu… A ked to bude neuskutočnitelne, babrakmi sa stane nova vláda…

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img