ISSN 1337-8481

pondelok, 27. mája, 2024

Minulý týždeň pri dopravných nehodách nikto nezomrel

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR |MM|   Polícia zaznamenala nula usmrtených osôb pri dopravných nehodách naposledy dva krát v roku 2020, v čase, kedy však bol pohyb, počas pandémie Covid-19, obmedzený. Pochvala patrí všetkým zodpovedným účastníkom cestnej premávky, ktorí prispievajú k bezpečnosti na cestách.

Od začiatku tohto roka evidujeme 1 944 dopravných nehôd, 126 ťažko zranených osôb a 43 usmrtených. V porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku ide o pokles vo všetkých oblastiach. Počet nehôd klesol o 237, ťažko zranených o dve osoby a usmrtených osôb o päť.

Každé ročné obdobie však prináša špecifické nástrahy, preto je dôležité myslieť aj na ne. S pribúdajúcimi teplotami pribudnú na cestách aj motorkári, vo väčšej miere aj cyklisti a chodci. Bude potrebné zvýšiť pozornosť, predvídavosť a ohľaduplnosť.

Naším cieľom je zabezpečiť maximálnu bezpečnosť účastníkov cestnej premávky, znížiť nehodovosť a úmrtnosť na cestách,“ povedal riaditeľ odboru dopravnej polície Tomáš Vrábel.

Polícia do dopravno-bezpečnostných akcií zapája okrem príslušníkov dopravnej polície aj príslušníkov poriadkovej, železničnej a hraničnej polície. V rámci zlepšenia dopravno-bezpečnostnej situácie polícia zameriava svoju pozornosť aj na najzraniteľnejších účastníkov, a to chodcov, kolobežkárov,  cyklistov či motorkárov, s cieľom ochrániť čo najviac životov. Preto aj dopravno-bezpečnostné akcie sú počas celého roka plánované cielene podľa dlhodobých štatistických analýz.

„U vodičov apelujeme na predvídavosť situácie, ktorá sa môže na cestách vyskytnúť, ako aj potrebu spomaliť najmä v miestach, kde je pravdepodobnosť zvýšeného výskytu chodcov, ako napríklad priechody pre chodcov, nákupné centrá, autobusové zastávky a podobne,“ doplnil Vrábel a dodal, “veríme, že ak všetci účastníci priložia „ruku k dielu“, takýchto týždňov môže byť viac.“

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img