ISSN 1337-8481

nedeľa, 19. mája, 2024

Lilien zo Serede si vystrieľala druhé miesto v československej súťaži v lukostreľbe

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Lilien Štefaniková je mladá športovkyňa zo Serede, ktorá sa už cez štyri roky venuje lukostreľbe. Súťaží pod hlohoveckým športovým klubom SPORTAcademy, ktorý má vlastný lukostrelecký oddiel. O Lilien sme prvýkrát písali v roku 2021, odvtedy svoj talent v streľbe na cieľ postupne zdokonaľovala. Lukostreľba je veľmi náročná disciplína, ktorá si vyžaduje vysokú úroveň koordinácie, koncentrácie a aj fyzickej kondície.

V kategórii kadetiek, v ktorej Lilien súťaží, sú strelkyne od 14 do 17 rokov. Najnovší úspech si na svoje konto pripísala účasťou na finále Československého pohára BEKAERT CUP 2023 v Hlohovci, kde súťažiaci strieľali eliminačné súboje.

Hlavnou myšlienkou a cieľom súťaže BEKAERT bolo spojiť najmä lukostreleckú mládež na Slovensku a v Čechách do spoločnej súťažnej konfrontácie a spopularizovať tento rýchlo sa rozvíjajúci šport. Takéto podujatie na Slovensku a v podstate ani v Čechách ešte nebolo .Išlo o spoločnú prezentáciu LK Sporta Hlohovec a Lukostřelba Kroměříž. Na podujatí sa predstavilo viac než 250 športovcov z viac než 40 klubov a vo finálovej časti o umiestnenie bojovalo 118 lukostrelcov a lukostrelkýň v rámci Čiech a Slovenska. Po štyroch kolách, ktoré sa strieľali striedavo v Čechách a na Slovensku sa Lilien Štefaniková v kategórii kadetiek umiestnila na priebežnom piatom mieste a v záverečných eliminačných súbojoch si vystrieľala konečné krásne druhé miesto.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img