ISSN 1337-8481

piatok, 1. marca, 2024

Školské kolo súťaže Čaro slova

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Čaro slova je súťaž v umeleckom prednese poézie a prózy. Svoje recitačné schopnosti v prednese preukázali žiaci ZŠ J.Fándlyho v školskom kole v dňoch 7. a 8. marca 2023. „Všetci súťažiaci boli na veľmi dobrej úrovni, predviedli svoj veľký talent i snahu a pri prednese naozaj čarovali so slovami“ . Rozhodovanie bolo pre porotu skutočne náročné,“ uviedla učiteľka Erika Švandová.

Súťaž bola rozdelená do troch kategórií. V I. kategórii súťažili žiaci 2. – 4. ročníka, v II. kategórii súžťažili žiaci 5. – 6. a v III. kategórii to boli žiaci 7. – 9. ročníka. Porota napokon vybrala v každej kategórii trojicu najlepších v poézii i próze.

I. kategória

Poézia:
1. miesto: Nikol Gemeriová 3.C
2. miesto: Saskia Práznovská 3.C
3. miesto: Ella Gejdošová 4.A
Adela Vadovičová 4.C

Próza:
1. miesto: Tamara Uhričová 3. B
2. miesto: Hana Vrtíková 4. D
3. miesto: Eliana Mišovičová 4. C

II. kategória

Poézia:
1. miesto: Ria Anna Póšová 5.D
2. miesto: Nina Vidovičová 5.B
3. miesto: Michal Šunderlík 5.D

Próza:
1. miesto: Samantha Mališová 6.A
2. miesto: Kristína Čochráčová 5.D
3. miesto: Adam Šandor 6.C

III. kategória

Poézia:
1. miesto: Kristína Farská 9.A
2. miesto: Sabína Šunderlíková 8.A
3. miesto: Veronika Lehocká 7.B
Nikola Ella Poláková 7.A

Próza:
1. miesto: Miroslava Fabová 8.A
2. miesto: Samuel Mišovič 7.C

Víťazi jednotlivých kategórií budú našu školu reprezentovať na okresnom kole v Galante. „Všetkým recitátorom však srdečne blahoželáme a ďakujeme im, že svojím talentom robia radosť nám všetkým,“ uviedla učiteľka Erika Švandová.

foto: Karin Tóthová 7.C.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img