ISSN 1337-8481

pondelok, 27. mája, 2024

Prevádzač v Maďarsku ušiel z dodávky plnej migrantov, preplával cez rieku na Slovensko, kde ho skrytého našli slovenskí policajti a vrátili späť do Maďarska

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR |MM| Maďarskí policajti včera ráno v obci Letkés prenasledovali dodávku s maďarskými evidenčnými číslami pre podozrenie z prevádzačstva.

Vodič na znamenie policajnej hliadky nezastavil, svojou nebezpečnou jazdou spôsobil dopravnú nehodu a narazil do oplotenia rodinného domu. Hneď potom z vozidla vyskočil a ušiel. Podľa informácií od maďarských kolegov sa vo vozidle nachádzalo 32 cudzincov zo Sýrie, ktorí nevedeli preukázať legálny pobyt na území Maďarska. K zraneniam osôb nedošlo.

Približne pol hodinu po tejto udalosti v Maďarsku sa na nás maďarskí kolegovia obrátili so žiadosťou o pomoc. Dostali sme hlásenie na operačné stredisko v Nitre, že maďarskí policajti prenasledovali dodávku s cudzincami a dodávka havarovala. Muž podozrivý z prevádzačstva utiekol a pravdepodobne smeruje na Slovensko cez rieku Ipeľ do obce Salka.

Ani nie o ďalšiu pol hodinu bol už podozrivý muž v rukách policajtov z nitrianskej pohotovostnej motorizovanej jednotky. Policajti prehľadali okolie brehu rieky Ipeľ a muža našli ukrytého v kroví. Keďže bol podchladený, okamžite zavolali rýchlu zdravotnú pomoc.

Pre podozrenie z prevádzačstva si prípad prevzali príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície. Potrebné úkony na vrátenie muža do Maďarska vykonali pracovníci novozámockej cudzineckej polície.
Ďalšia intenzívna komunikácia pokračovala s maďarskými kolegami, ktorí si na základe readmisnej dohody muža prevzali na hraničnom priechode Salka-Letkés popoludní a budú pokračovať vo vyšetrovaní pre spáchanie trestného činu prevádzačstva.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img