ISSN 1337-8481

pondelok, 27. mája, 2024

Originály hymnických piesní na vinylových platniach z éry socializmu

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Staré, klasické vinylové platne s hymnami ČSSR, ZSSR, Piesňou práce a Internacionálou sa socializmu nesmeli chýbať na žiadnej základnej či strednej škole, ani v žiadnej fabrike a na úrade.

Pamätáte si tieto hymnické piesne ktoré sme si v rámci propagandy museli vypočuť pri každej oficiálnej príležitosti, návšteve, alebo sviatku?

Zaujímavým a žiadaným kúskom je platňa „Bratislavský veľký piatok“ zo Sviečkovej manifestácie.

Krátko pne revolúcii aj tieto platne vyradili dokonca aj z verejných knižníc. Presne takéto mimoriadne zachovalé originálne platne Ukrajinec Mykola daroval Múzeu totality.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Anonym 4. marca 2023, 22:56 – keby sme nezili v demokracii, ale napr. v Ruskej federacii, Bielorusku alebo v Severnej Korei, za takyto prispevok by si sa uz viezol do Gulagu.

 2. Na to , aby išiel dotyčný za svoj príspevok do gulagu, by ho musel najprv niekto udať, že áno.. A my vidíme, komu tu taketo príspevky s kritikou vlády vadia. Hanba.

 3. Suhajko, viem že to boli tábory smrti, do ktorých sa dostali ľudia, keď ich udávali za ich slobodne názory snaživí zvezáci.

 4. Anonym 5. marca 2023, 9:20 – fiha, ale si mu nalozil! Urcite este dneska zrusi hosting na SOL. Cau-cau a uz sa nevracaj! Ale ty sa aj tak vratis, ze ano?

 5. Anonym 5. marca 2023, 8:36 – kazdy stat, ten minuly rovnako ako sucasny, si na dennej baze sleduje VSETKO DIANIE vo vsetkych mediach, diskusiach a verejnom priestore obecne.

  Denne tak scanuju obsah prispevkov a diskusii bezpecnostne zlozky, ministerstva a tajne sluzby. Samotni si vyhodnocuju co je v sulade so zakonom a co v rozpore s nim. Co vyvojom dospeje do nebezpecenstva pre stat a rezim. V totalite su pravidla nastavene samozrejme inak, ako v demokracii.

  V urcitych veciach netreba ziaden podnet ani TO – stat kona automaticky. Pri FB, SOL a vlastne uplne vsade.

  Zijete v blazenej nevedomosti a tak sa aj spravate. Presne, ako drogovy dealer spravidla netusi, nakolko je prislusnymi bezpecnostnymi zlozkami jeho konanie monitorovane a dokumentovane, tak je to aj v inych pripadoch. Vzdy to je len o prioritach, ich vyhodnocovani a nasledne ochote (nevyhunutnosti) zakrocit.

 6. Je rozdiel , keď sleduje štát, či sa neporušujú platné zákony a keď sleduje štát a jeho nohsledi, či sú dodržiavané ideologické línie. A keď nie sú, tak sú cenzurovane.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img