ISSN 1337-8481

streda, 22. mája, 2024

Sereď komunikuje: zásahy do mestskej zelene je potrebné konzultovať s radnicou

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie mesta Sereď /  Na jeseň a v predjarnom období zabezpečuje oddelenie životného prostredia výsadbu novej zelene do mesta. Najmä o mladé stromy sa treba v prvých rokoch života intenzívnejšie starať, čo obnáša pravidelnú zálievku, výchovné rezy a pozorovanie, ako sa stromu darí.

O škodlivý vstup do života mladého javora v Seredi sa postaral pravdepodobne iniciatívny občan mesta. „Rez, ktorý sme objavili na mladom javore je neopodstatnený a pre jedinca devastačný. Ak nevyhynie, zákrok mu zobral aj tri roky zo života,“ vysvetlila Katarína Navrátilová z Oddelenia životného prostredia mesta. Jedná sa o Acer platanoides Globosum, vysadený na jeseň 2022. Mesto ho nakúpilo za 109 eur. V dospelosti má v ideálnych podmienkach šancu dorásť do výšky až päť metrov.

Mesto ďakuje svojim obyvateľom za všímavosť a iniciatívnu starostlivosť o zeleň, ktorá je v mnohých prípadoch prínosná. Zároveň, prosí, aby individuálne zásahy do mestskej zelene nerealizovali bez predchádzajúcej konzultácie s oddelením životného prostredia mesta.  

zdroj: Mesto Sereď

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img