ISSN 1337-8481

pondelok, 27. mája, 2024

Vzdelávacia a informačná platforma Viki prichádza s novinkami

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

MŠVVŠ SR |MM|  Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR dlhodobo podporuje projekty zamerané  na vzdelávania učiteľov a žiakov v rôznych oblastiach. Jedným z nich je aj aktuálne štartujúci online vzdelávací program Fenomény sveta Peniaze, ktorý je v súlade s hlavnými princípmi pripravovanej kurikulárnej reformy. Ďalšou novinkou je Digitálna knižnica KUBO EDU PLUS, ktorá je sprístupnená do 31. augusta 2023 všetkým prihláseným učiteľom a žiakom na vzdelávacom portáli Viki.iedu.sk. Jej úlohou je napomôcť k rozvoju čitateľskej gramotnosti na školách.

Na rozvíjanie čitateľskej gramotnosti detí neslúžia iba učebné texty, ale aj knihy spojené s bežným životom mimo školy. Rezort školstva sa preto rozhodol sprístupniť digitálnu knižnicu KUBO EDU PLUS. Klasické, ako aj slovenské ľudové rozprávky, svetové bestsellery, knižné novinky, encyklopédie, verše a hádanky pre najmenších, aj pre školákov, komiksy, dobrodružná literatúra či knihy v anglickom a ukrajinskom jazyku – digitálna knižnica obsahuje stovky e-publikácií, ktoré je možné čítať všade, kde je prístup na internet, kedykoľvek a vyhľadávať rôzne tituly podľa záujmov a kľúčových slov. Určená je pre deti od 2 do 14 rokov.

Sprístupnením knižnice KUBO EDU PLUS prostredníctvom portálu Viki sa ministerstvo snaží zabezpečiť prístup ku kvalitnej literatúre pre všetky deti bez ďalších nákladov pre rodiča. Vďaka tejto knižnici sa zadarmo dostanú k širokej ponuke kníh aj deti, ktoré bežne prístup ku knihám nemajú.

Program Fenomény sveta Peniaze je určený pre učiteľov 2. stupňa základných škôl a 8-ročných gymnázií, ktorí vyučujú finančnú gramotnosť. Zapojiť sa môžu aj ostatní pedagógovia, ktorí sa o svet financií zaujímajú. Táto forma vzdelávania pomôže v rozvoji ich pedagogických kompetencii v oblasti didaktiky, plánovania a realizovania vyučovania.

Všetci zapojení učitelia získajú prístup na vzdelávacie videá Fenomény sveta Peniaze od BBC s interaktívnymi aktivitami do konca školského roka 2022/2023 pre celú svoju triedu a 100 učiteľov získa kompletný balík materiálov Fenomény sveta Peniaze s prístupom na 1 rok pre celú svoju triedu. Balík obsahuje kombináciu tlačených metodík, hry a komponentov do triedy, sprievodcov a prístup k digitálnemu obsahu.

Videá a interaktívne aktivity sú dostupné aj na centrálnom úložisku digitálneho vzdelávacieho obsahu ministerstva školstva Viki (viki.iedu.sk). Prístup k nim budú mať automaticky všetci zapojení učitelia po prihlásení sa cez svoj RIAM účet.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR dlhodobo podporuje projekty zamerané na vzdelávania učiteľov a žiakov v rôznych oblastiach.
    Kedy bude ministerstvo podporovať aj odmeňovanie učiteľov?

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img