ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. júla, 2024

Akcia „REFLEX“ v plnom prúde. Polícia sa zameriava aj na chodcov a cyklistov !

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM| Policajti Trnavského kraja sú od začiatku februára zapojení do dopravno-bezpečnostnej akcie Reflex. Prioritou akcie je preveriť všetkých účastníkov cestnej premávky.
V rámci policajného okresu Trnava, do ktorého patria aj okresy Piešťany a Hlohovec, riešili policajti za prvých 10 februárových dní 52 previnilcov, z ktorých 11 boli nemotoroví účastníci.

10 chodcov – prechádzanie cez priechod na červenú
1 neosvetlený cyklista
34 vodičov – prekročenie maximálnej rýchlosti
1 vodič – používanie mobilu počas jazdy
1 osoba nebola počas jazdy riadne pripútaná
4 krát – ostatné porušenia pravidiel vodičmi
1 vodič pod vplyvom alkoholu – 0,26 mg/l = 0,54 promile

AKCIA POKRAČUJE DO KONCA FEBRUÁRA
Pri chodcoch a cyklistoch sa policajti zameriavajú na správny pohyb v obci aj mimo obce, ich vstup na vozovku, využívanie priechodov pre chodcov a predovšetkým na to, či používajú aktívne reflexné prvky počas zníženej viditeľnosti.

Cieľom dopravnej akcie, do ktorej sú zapojení nielen dopraváci ale kolegovia z obvodných oddelení, je najmä znížiť počet dopravných nehôd na našich cestách. Policajti pritom pôsobia nielen represívne, ale aj preventívne a viacerým chodcom a cyklistom rozdávajú reflexné predmety a pásky.

Dávajte si na cestách pozor a nezabúdajte na základné pravidlo: Vidieť a byť videný…

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img