ISSN 1337-8481

piatok, 24. mája, 2024

„Pán prezident, strhnite ten múr“ zaznela dva a pol roka pred tým, ako Berlínsky múr skutočne padol.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

RONALD REAGAN A CHRIS GUEFFROY

Dnes si pripomíname 112. výročie narodenia Ronalda Reagana, 40. prezidenta Spojených štátov amerických (* 1911 – † 2004).
Dnes je aj jedno smutnejšie výročie. 6. februára 1989 bol pri pokuse prekročiť Berlínsky múr zastrelený Chris Gueffroy, posledná obeť streľby východonemeckých pohraničníkov.
Obe výročia majú niečo spoločné. Ronald Reagan ako prezident USA zohral významnú, ak nie rozhodujúcu úlohu pri porážke komunizmu.
Ronald Reagan prispel k pádu Berlínskeho múru, aj keď v čase, keď sa tak stalo, už nebol prezidentom.
Jeho výzva sovietskemu prezidentovi Michailovovi Gorbačovovi „Pán prezident, strhnite ten múr“ zaznela dva a pol roka pred tým, ako Berlínsky múr skutočne padol.
Po páde Berlínskeho múru, po páde komunistických diktatúr pod nadvládou tej sovietskej a po skončení studenej vojny sme si mnohí mysleli, že minimálne v Európe nastal čas demokracie, slobody a mieru.
Žiaľ, posledný rok ukazuje, že ani jedno z toho nemôžme ani na starom kontinente považovať za samozrejmé.
Dnes, rovnako ako pred štyridsiatimi rokmi potrebujeme v demokratických krajinách politikov ako bol Ronald Reagan, ktorí vedia správne pomenovať, ktorá krajina je „ríšou zla“.

Zdroj: FB,  Foto: Wikipedia.org

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. ŠTUDENTI MAJÚ TRI HODINY TÝŽDENNE SLOVENČINU A ŠESŤ HODÍN ANGLIČTINU.
  • RODNÝ JAZYK SME POMYSELNE ŠMARILI DO KÚTA, SILNEJÚ TLAKY NA TO,
  • ABY JEHO ZNALOSŤ NEBOLA ROZHODUJÚCA PRI NÁSTUPE NA VYSOKÚ ŠKOLU,
  • DO ZAMESTNANIA. *TENDENCIE ZJEDNODUŠOVAŤ HO, SPRIMITÍVŇOVAŤ
  • A ZAMOROVAŤ NADUŽÍVANÍM VULGARIZMOV SA PROPAGUJÚ HLAVNE CEZ MASMÉDIÁ.

 2. Ronald Regan dobre ojebal Gorbačova, keď mu sľúbil, že sa NATO nebude rozširovať na východ ….. veď je to herec ako Zelenský ….

 3. Komunizmus porazil Gorbačov, bez neho by demokracia u nás nebola. Ako sa máme vieme, chudoba, vraždy na objednávku, vláda plagiatu, drogy zbrane mafie ktoje sviňa prežije.

 4. Anonym 8. februára 2023, 17:44 – R.Reagan tazko ojebal Gorbacova.
  Mozno si myslel Busha starsieho(USA), Majora(Brit), Mitteranda (Fra) a Wornera (gen.tajomnik NATO).
  Ucit sa, ucit sa, ucit sa…

 5. Dnes je krutá doba.
  Konšpirátori budú stále klamať,
  Vlastizradcovia si dávajú Slovenské vlajky do profilu.
  A oslavovanie Vraha a lumpa z Ruska je pre nich morálne.

  Slovač tupá

 6. Tupy, nebetycny skurvysyn si da meno slovak s malym ,,s,,. Podla toho spoznas, ze je debil a odpad.
  A mmch. pise sa s kurvou materou. Ved to mas doma, mal by si to vediet.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img