ISSN 1337-8481

sobota, 18. mája, 2024

Počasie sa neumúdrilo, počet mimoriadnych situácií stúpa

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

MV SR |MM|  Centrálne monitorovacie stredisko Sekcie krízového riadenia MV SR dnes eviduje 83 vyhlásených mimoriadnych situácií v súvislosti s intenzívnym snežením a vetrom.

Ide o mimoriadne situácie vyhlásené najmä pre:
🔵 nezjazdnosť miestnych komunikácií,
🔵 sťažený prístup do obydlí, obchodov, zdravotných stredísk či zastávok
🔵 hromadnej dopravy
🔵 sťaženie zásobovania,
🔵 hromadenie snehu v obciach

V niekoľkých z nich boli prerušené dodávky elektrickej energie.
Odpratávanie snehu, popadaných stromov a ďalších počasím spôsobených prekážok sa vykonáva najmä s disponibilnými prostriedkami obcí, okresné úrady sú súčinné v rámci svojich kompetencii a podmienok.

Silný vietor tiež komplikuje situáciu na horách, Horská záchranná služba vystríha pred pohybom v horských oblastiach.

Štvrtý stupeň lavínového nebezpečenstva je vyhlásený pre lokality Vysokých a Západných Tatier, Malej Fatry, v Nízkych Tatrách, vo Veľkej a Lučanskej Fatre je vyhlásený 3. stupeň lavínového nebezpečenstva.

Stále platí odporúčanie cestovať iba v nevyhnutných prípadoch, vyhýbať sa rizikovým stanovištiam, ktoré v prípade zrútenia môžu spôsobiť škody na zdraví a majetku.
Aj v oblastiach, ktoré nie sú zasiahnuté snehovou kalamitou, môže dôjsť ku komplikáciám najmä v súvislosti s nadmernými snehovými zrážkami. Mimoriadna situácia z dôvodu povodne bola vyhlásená v obci Veľká Ves nad Ipľom v okrese Veľký Krtíš.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img